Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Lekcja przedsiębiorczości w I Oddziale Banku PKO SA

30 października 2017 | Agencja magico

W dniu 23 października 2017 roku klasa II TLM pod opieką p .L. Harasymów oraz J. Czech odwiedziła I Oddział Banku PKO SA w Stalowej Woli. Celem spotkania uczniów z pracownikami banku było zapoznanie się z nowoczesnymi technologiami związanymi z bankowością.

 

Uczniowie po ciepłym powitaniu przez dyrekcję banku, zostali ?przekazani? w ręce specjalistów bankowych. Poznali historię pieniądza, to jak na przestrzeni wieków kształtowała się ich rola oraz jak wyglądają banknoty w każdym kraju na świecie. Mieli możliwość sprawdzić znaki wodne umieszczane na banknotach a także poznać najnowocześniejsze pieniądze ? banknoty wykonane z polimeru, które są praktycznie niezniszczalne.

 

Dowiedzieli się również, że to sposób postrzegania pieniądza kształtuje życie, wpływa na historię społeczeństw oraz politykę globalną.

 

Aby nauczyć się, jak dbać o swoje zasoby finansowe, uczniowie zostali również zapoznani z ofertą bankową, skierowaną dla młodzieży w wieku 13 ? 18 lat. Wśród ogromnego wyboru ofert dla klientów indywidualnych, biznesowych i dla firm, Bank PKO SA zadbał o swoich najmłodszych klientów, przygotowując dla nich Eurokonto Kieszonkowe z bezpłatnym rachunkiem.

 

Opracowanie: Justyna Czech

  IMG_20171023_121202

Zobacz inne wpisy

Warsztaty z Wędrującym Filmoznawcą

02 marca 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 1 marca 2021r. odbyły się warsztaty  filmowe online z Wędrującym Filmoznawcą  panem Mateuszem Wiskulskim na temat:...

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.