Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Lektury a zamknięte biblioteki szkolne

24 kwietnia 2020 | Agencja magico

Drodzy Uczniowie!

Sytuacja związana z rozprzestrzeniającą się epidemią i wprowadzenie społecznej kwarantanny spowodowała, że niestety nie możemy wypożyczać Wam książek ani przyjmować zwrotów. Zachęcamy do korzystania z portali internetowych, które oferują darmowe e-booki oraz audiobooki. Poniżej znajdują się linki do stron, z których można pobrać książkę elektroniczną na komputer, smartfon lub czytnik e-book lub czytać ją online:

 

https://wolnelektury.pl

https://lektury.gov.pl

 

Darmowe e-booki odnajdziemy również w księgarniach internetowych, które udostępniły bezpłatnie nowości wydawnicze, poradniki, podręczniki oraz światowe arcydzieła literackie:

 

https://www.empik.com/premium - bezpłatnie przez 60 dni, darmowe e-booki i audiobooki,

https://www.publio.pl/darmowe.html - poradniki, raporty, artykuły oraz e-prasa,

https://www.nexto.pl/ebooki/darmowe_c1219.xml – około 100 poradników, lektur i podręczników,

https://woblink.com/katalog/ebooki/darmowe - klasyczne utwory literackie, literatura współczesna, magazyny tematyczne, jak i literatura specjalistyczna.

 

Warto spróbować zapoznać się z taką formą książki. Czytanie e-booków umożliwia różne modyfikacje np. na powiększenie liter, dobór tła, wybranie kontrastu dziennego lub nocnego itp. Książka elektroniczna nie rozklei się, nie wypadną z niej kartki, nie trzeba jej dźwigać, można ją czytać nawet przy wyłączonym świetle itd.

 

Słuchanie audiobooków także posiada wiele zalet. Audiobooki nie męczą oczu. Dobry lektor, modelujący swoim głosem, potrafi skutecznie zachęcić do słuchania reszty utworu. Można w tym czasie wykonywać inne czynności np. gotować, sprzątać, odpoczywać itp.

 

Opracowanie: nauczyciele bibliotekarze

Zobacz inne wpisy

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.