Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Leonardo da Vinci ? Człowiek Renesansu

07 listopada 2017 | Agencja magico

W dniu 06.11.17 uczniowie klasy IV TLE wraz z wychowawcą p. Barbarą Tworek i p. Anną Ryzak udali się na wystawę pt.: ?Machiny Leonarda da Vinci?, która ukazała wszechstronny geniusz artysty, który już w XV wieku zaprojektował prototyp spadochronu, helikoptera, roweru czy łożysko kulkowe. Ogromna ilość notatek z projektami technicznymi wykonanych przez artystę świadczy, że inżynieria była dziedziną niezmiernie dla niego ważną. Na ekspozycji uczniowie mogli zobaczyć wybrane koncepcje spośród ogromnej ich liczby.

 

Były to wierne repliki modeli wykonanych przez wykwalifikowanych włoskich rzemieślników na podstawie oryginalnych szkiców i projektów Leonarda.

 

Obok tytułowych machin uczniowie zapoznali się z twórczością malarską słynnego artysty, na ekspozycji zaprezentowano bowiem reprodukcje jego najbardziej znanych dzieł. Spod pędzla mistrza wyszły dzieła wpisujące się obecnie w kanon arcydzieł światowego malarstwa. Na zajęciach omówiono tematykę, techniki malarskie, jakie stosował artysta, jego nowatorskie poszukiwania i zagadnienia związane z perspektywą oraz światłocieniem, inspiracje, cechy charakterystyczne dla malarstwa włoskiego renesansu.

 

Analiza jego twórczości pozwoliła nam stworzyć portret ?człowieka renesansu?, a dzięki temu przybliżyć filozofię epoki, w której przyszło mu żyć i tworzyć. 

 
DSC_0746 DSC_0748 (1) DSC_0751 DSC_0750

Zobacz inne wpisy

Warsztaty z Wędrującym Filmoznawcą

02 marca 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 1 marca 2021r. odbyły się warsztaty  filmowe online z Wędrującym Filmoznawcą  panem Mateuszem Wiskulskim na temat:...

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.