Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

LIŚCIE DĘBU zostały rozdane po raz piąty!!!

13 listopada 2017 | Agencja magico

 27. października 2017 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. T. Kościuszki w Stalowej Woli odbyła się V edycja Regionalnego Turnieju Artystycznego O Liść Dębu. Konkurs zorganizowali p. Małgorzata Chojnacka-Szempruch i p. Jacek Paź. Podczas turnieju w artystycznych zmaganiach spotkali się uczniowie: Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Zaleszanach, Gimnazjum Publicznego w Kłyżowie, Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 11 w Stalowej Woli oraz Publicznego Gimnazjum w Rzeczycy Długiej. Po raz kolejny swoje talenty i pasje prezentowali również uczniowie naszej szkoły.

 

Promowanie młodych talentów oraz rozwijanie kreatywności uczniów to główne założenia turnieju. Organizatorzy tej regionalnej imprezy zadbali o szczególną integrację środowiska uczniów ze szkół gimnazjalnych ze środowiskiem uczniów szkoły ponadgimnazjalnej. 

Uczniowie i nauczyciele stalowowolskiej szkoły kościuszkowskiej z zaciekawieniem i uznaniem śledzili występy gimnazjalistów i uczniów reprezentujących ZSP Nr 2. W tej edycji uczestnicy zaprezentowali się w kategoriach: śpiew, taniec oraz rysunek.

Turniejowe zmagania oceniało jury w składzie:  Edward Horoszko ? dyrygent chóru ?Lasowiacy?  z Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli, Małgorzata Jaklińska - wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Stalowej Woli, Małgorzata Chojnacka ? Szempruch ? nauczyciel j. polskiego  i wiedzy o kulturze, Monika Skrzeszewska ? nauczyciel przedmiotów zawodowych, Karolina Bis ? uczennica klasy II AW ? przedstawiciel  Samorządu Uczniowskiego Złotej Kościuszkowskiej.

Laureaci turnieju otrzymali statuetki: Złoty, Srebrny i Brązowy Liść Dębu ? z życzeniami osiągania wielu jeszcze sukcesów w rozwijaniu pasji  i indywidualnych uzdolnień.

Złotym Liściem Dębu nagrodzono Bartłomieja Wójcika, ucznia kl. IV TB w ZSP Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli za wykonane na bardzo wysokim poziomie prace plastyczne.

Srebrny Liść Dębu przypadł w udziale naszemu szkolnemu zespołowi ?Łosie w kosmosie? w składzie: Anna Bieńko, Adriana Dubik, Weronika Ogonowska, Jakub Myszka i Bartłomiej Wójcik, za piękne wykonanie piosenki Co mi, Panie, dasz? z repertuaru zespołu Bajm.

Brązowy Liść Dębu trafił do Oliwii Żelasko z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 11 w Stalowej Woli oraz Grzegorza Butryna z Gimnazjum Publicznego w Kłyżowie, którzy zaprezentowali niezwykle dynamiczny układ do czaczy.

Zgromadzona w auli ZSP Nr 2 publiczność wybrała swojego faworyta turniejowych zmagań. Nagrodę Publiczności otrzymał Mirosław Pająk, uczeń klasy I TL1 w ZSP Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli, występujący w kategorii śpiew.

W tegorocznej edycji turnieju jury przyznało również wyróżnienia dla Karoliny Kędzior  z Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Zaleszanach i Roksany Cebuli z Publicznego Gimnazjum w Rzeczycy Długiej wraz z towarzyszącym jej chórem w składzie: Izabela Gorczyca, Dominika Szymańska i Daria Weremko (kategoria śpiew) oraz dla Karoliny Bulicz z klasy I TC w ZSP Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli (kategoria rysunek).

Wszyscy uczestnicy i ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Wprawdzie nie stanęli na podium, ale na szczególne podziękowania zasłużyli wszyscy uczestnicy V Regionalnego Turnieju Artystycznego O Liść Dębu: Katarzyna Dryja, Bożena Flis, Kamil Gietka,  Karolina Jurkowska, Kacper Laskowski, Anita Maciejak, Sylwia Pudełko, Michał Tofil, Karolina Wołosz.

Dziękujemy serdecznie i gratulujemy wspaniałych występów wszystkim uczestnikom turnieju!!!

Małgorzata Chojnacka-Szempruch i Jacek Paź ? organizatorzy konkursu ? składają szczególne podziękowania naszej absolwentce, Ewelinie Kowal, uczennicy Technikum Odzieżowego, za prezentację zaprojektowanej i wykonanej przez nią kolekcji zatytułowanej Wyspy Wyspiańskiego, którą po raz pierwszy można było podziwiać podczas Krakowskiej Nocy Poezji w Klubie pod Jaszczurami. Modele zostały zaprezentowane przez uczennice Technikum Odzieżowego i Technikum Przemysłu Mody: Wiktorię Dec, Bożenę Flis, Jolantę Kaczor, Karolinę Nykiel, Karolinę Pawlak, Michalinę Siudak oraz Katarzynę Wójcik.

Szczególne podziękowania należą się wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy wprawdzie nie prezentowali się na scenie, ale bez pomocy których przygotowanie tak dużego przedsięwzięcia byłoby dużo trudniejsze.

Dziękujemy serdecznie: p. Dorocie Cibie, p. Ewie Czech, p. Alinie Machaj, p. Monice Skrzeszewskiej, p. Łukaszowi Sondejowi oraz uczniom, wśród których znaleźli się: prowadzący uroczystość Kaja Ryczko, Kinga Ryczko, Dawid Pawłowski i Wiktor Tęcza oraz Karolina Bis, Natalia Brzozowska, Paulina Bełzak, Paulina Krysiak, Monika Wójtowicz, Natalka Wołowiec, Rafał Nieradko, Radosław Kałduś, Jakub Kida oraz uczennice  technikum odzieżowego.

V Regionalny Turniej Artystyczny O Liść Dębu spełnił jeszcze jedną ważką rolę. Kwota zebrana w ramach wstępu na dzisiejszy turniej - podobnie jak w ubiegłym roku - przeznaczona zostanie w całości na Szlachetną Paczkę.

Jeszcze raz serdecznie wszystkim dziękujemy i ? do zobaczenia za rok podczas kolejnej edycji turnieju.

 

Opr. Małgorzata Chojnacka-Szempruch

  [[WidgetGallery|{"id": "584" override_thumbnail_settings="0" thumbnail_width="100" thumbnail_height="75" thumbnail_crop="1" images_per_page="20" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Show as slideshow]" order_by="sortorder" order_direction="ASC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

Zobacz inne wpisy

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

UWAGA KONKURS!

19 lutego 2021 | Jakub Bożek

Zima wyjątkowo nas zaskoczyła w tym roku. Mamy sporo śniegu i niskie temperatury. Wszyscy powinniśmy się cieszyć temperaturą...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.