Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

LOGISTYCY SADZĄ LAS

03 czerwca 2022 | Dariusz Smolarek

Na co dzień mieszkańcy miast nie mają zbyt wielu okazji do obcowania z przyrodą. Pośród bloków i ulic pełnych samochodów trudno o kontakt z przyrodą, wyciszenie czy zaczerpnięcie świeżego powietrza. Wiele osób szuka miejsc, by móc oderwać się od aglomeracyjnego zgiełku i móc odetchnąć świeżym powietrzem. Ludzie wyjeżdżają nie raz wiele kilometrów od swojego miejsca zamieszkania, by obcować z naturą, pośród której będą mogli “naładować baterie”.

Dla wielu, okazję do takiej regeneracji i wypoczynku stanowią leśne wędrówki, gdzie na łonie przyrody nabierają sił, oddychając świeżym powietrzem. Nie od dziś wiadomo, że polskie lasy są naszym bogactwem naturalnym. Drzewa zapewniają nam nie tylko tlen i oczyszczają powietrze, ale też korzystnie wpływają na nasz klimat i nasze samopoczucie.
Każdego roku polscy leśnicy sadzą około 500 milionów drzew, dzięki czemu w naszym kraju stale przybywa lasów, które zajmują już blisko jedną trzecią powierzchni terytorium państwa. Stalowa Wola i jej mieszkańcy mogą się cieszyć sąsiedztwem „fabryki tlenu”, jak nazywane są lasy, które wchodzą w skład Nadleśnictwa Rozwadów.

Uczniowie naszej szkoły z klasy 1 TL korzystając z pięknej wiosennej pogody, 28 kwietnia wraz z nauczycielami p. Justyną Czech oraz ks.  Łukaszem Popiakiem udali się do siedziby Nadleśnictwa. Tam pod okiem p. podleśniczego Adama Moskala oraz stażysty p. Damiana Zduniewicza  wzięli udział w sadzeniu sosny, która jest głównym gatunkiem lasotwórczym w naszych okolicach. Dzięki temu młodzież miała okazje nie tylko przyczynić się do ochrony przyrody, ale również zapoznać się trochę z pracą leśników i zdobyć nowe doświadczenia.

Opracowanie: ks. mgr Łukasz Popiak
Zdjęcia: Justyna Hołody kl. 1TL
Organizator wzmocnienia edukacji ekologicznej: mgr Justyna Czech
Red. P.U.

Zobacz inne wpisy

#6 EKOTADKI w akcji... - Nie marnuj jedzenia

03 Grudzień 2022 | Dariusz Smolarek

...

2 grudnia 2022 r. - Dzień Dawcy Szpiku w ZS Nr 2

01 Grudzień 2022 | Bogusław Łój

Już 2 grudnia 2022 r. możesz zarejestrować się w naszej szkole jako potencjalny Dawca Szpiku. Może nim zostać każdy ogólnie...

Konkurs "Poznaj swoje prawa w pracy"

30 listopada 2022 | Bogusław Łój

Celem konkursu jest popularyzowanie wśród uczniów szkół ponadpodstawowych wiedzy dotyczącej ochrony pracy, bezpieczeństwa i...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.