Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

LOGISTYCY SADZĄ LAS

03 czerwca 2022 | Dariusz Smolarek

Na co dzień mieszkańcy miast nie mają zbyt wielu okazji do obcowania z przyrodą. Pośród bloków i ulic pełnych samochodów trudno o kontakt z przyrodą, wyciszenie czy zaczerpnięcie świeżego powietrza. Wiele osób szuka miejsc, by móc oderwać się od aglomeracyjnego zgiełku i móc odetchnąć świeżym powietrzem. Ludzie wyjeżdżają nie raz wiele kilometrów od swojego miejsca zamieszkania, by obcować z naturą, pośród której będą mogli “naładować baterie”.

Dla wielu, okazję do takiej regeneracji i wypoczynku stanowią leśne wędrówki, gdzie na łonie przyrody nabierają sił, oddychając świeżym powietrzem. Nie od dziś wiadomo, że polskie lasy są naszym bogactwem naturalnym. Drzewa zapewniają nam nie tylko tlen i oczyszczają powietrze, ale też korzystnie wpływają na nasz klimat i nasze samopoczucie.
Każdego roku polscy leśnicy sadzą około 500 milionów drzew, dzięki czemu w naszym kraju stale przybywa lasów, które zajmują już blisko jedną trzecią powierzchni terytorium państwa. Stalowa Wola i jej mieszkańcy mogą się cieszyć sąsiedztwem „fabryki tlenu”, jak nazywane są lasy, które wchodzą w skład Nadleśnictwa Rozwadów.

Uczniowie naszej szkoły z klasy 1 TL korzystając z pięknej wiosennej pogody, 28 kwietnia wraz z nauczycielami p. Justyną Czech oraz ks.  Łukaszem Popiakiem udali się do siedziby Nadleśnictwa. Tam pod okiem p. podleśniczego Adama Moskala oraz stażysty p. Damiana Zduniewicza  wzięli udział w sadzeniu sosny, która jest głównym gatunkiem lasotwórczym w naszych okolicach. Dzięki temu młodzież miała okazje nie tylko przyczynić się do ochrony przyrody, ale również zapoznać się trochę z pracą leśników i zdobyć nowe doświadczenia.

Opracowanie: ks. mgr Łukasz Popiak
Zdjęcia: Justyna Hołody kl. 1TL
Organizator wzmocnienia edukacji ekologicznej: mgr Justyna Czech
Red. P.U.

Zobacz inne wpisy

Zakończenie roku szkolnego 2021/22 - Fotorelacja

25 czerwca 2022 | Bogusław Łój

Wszystkim Uczniom życzymy bezpiecznych i szczęśliwych wakacji oraz udanego odpoczynku! Do zobaczenia we wrześniu! ...

Audycja BEZPIECZNE WAKACJE

20 czerwca 2022 | Dariusz Smolarek

Wakacje to czas odpoczynku, relaksu i zabawy. Pamiętajmy, że to przede wszystkim od nas zależy, czy będą one bezpieczne, a tym...

Wycieczka zawodowa klasy I TC

19 czerwca 2022 | Bogusław Łój

Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu to firma z ponad 100-letnią tradycją i ugruntowaną pozycją na rynku polskim i...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.