Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Magia Świąt w spektaklu „A Christmas Carol” w wykonaniu klasy 3TL

23 stycznia 2024 | Bogusław Łój

W dniu 19 stycznia 2024 r.  w auli naszej szkoły miało miejsce wyjątkowe wydarzenie, które sprawiło, że mogliśmy poczuć magię świąt. Uczniowie klasy 3TL wystawili spektakl “A Christmas Carol” oparty na popularnej opowieści świątecznej autorstwa Karola Dickensa. Scenariusz przedstawienia opracowała pani Aneta Żukowicz, która również je reżyserowała i czuwała nad scenografią. Na widowni zasiadły klasy: 1TL, 1TC, 5Ep, 3TL, 3TC, 3TGE, 4TBG, 2TGE., a także nasi wyjątkowi goście,  uczniowie klasy 8a i 7a z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5, pod opieką pani Anny Siepietowskiej i pani Malwiny Kozak. Na przedstawieniu obecny był również Dyrektor naszej szkoły pan Jacek Bożek.

Uczniowie mieli okazję sprawdzić swój poziom znajomości języka angielskiego, gdyż aktorzy wygłaszali swoje kwestie w tym języku. Zgorzkniałego Ebenezera Scrooge’a odwiedzali goście z zaświatów: duch Jakuba Marleya, zmarłego wspólnika, oraz  duchy: Dawnych Świąt Bożego Narodzenia, Obecnych Świąt i Świąt Przyszłych. Scenografia była starannie dopracowana, atmosferę tajemniczości uzyskano dzięki odpowiedniemu wykorzystaniu światła. Grozę i doniosłość niektórych scen podkreślała nastrojowa muzyka. Wspomnienia i wydarzenia z przeszłości głównego bohatera zostały przedstawione w formie scen nagranych w salach lekcyjnych, wyświetlanych na ekranie, a odegranych przez uczniów klasy 3TL.  Ukazały one samotność głównego bohatera, jego rosnące zainteresowanie pieniędzmi, które z czasem zaczął przedkładać nad miłość i bliskość. Scrooge nie zauważył, kiedy stał się zgorzkniałym samotnikiem, nie dostrzegającym osób, którym na nim zależy. Wizyty duchów uświadomiły mu, jak puste i nieszczęśliwe życie wiódł do tej pory.

Spektakl spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem widowni, o czym świadczyły gromkie brawa po jego zakończeniu. Wykorzystując okazję, że na widowni zasiedli uczniowie klas ósmych, stojący przed wyborem szkoły, w której będą kontynuować naukę, przedstawiciele klasy 5Bp  – Dawid Dul, Wiktor Dul, Paweł Sudoł, Patryk Jaślanek, Kamil Jaworski i Bartłomiej Michalczak - opowiedzieli o nauce w klasie technik budownictwa. Zwrócili się do młodszych kolegów ze słowami pociechy, gdyż pamiętali własne rozterki towarzyszące im przy podejmowaniu decyzji o wyborze szkoły ponadpodstawowej. Opowiedzieli, dlaczego nie żałują lat spędzonych w Zespole Szkół Nr  2, m. in. o nabyciu praktycznych umiejętności, które już  teraz dają im możliwość zarobkowania. Poinformowali też młodszych kolegów o możliwości udziału w praktykach zagranicznych w Hiszpanii lub Portugalii w ramach programu Erasmus+, podkreślili panującą w naszej szkole na co dzień przyjazną atmosferę.

Kilka słów do naszych gości skierował również Dyrektor szkoły pan Jacek Bożek, zachęcając ich do wyboru naszej placówki. Podkreślał znaczenie kształcenia zawodowego, które oferuje szkoła, pozwalającego na zdobycie kwalifikacji pożądanych na rynku pracy. Pomysłodawczynią wydarzenia była pani Aneta Żukowicz.  To było bardzo interesujące spotkanie, połączone z promocją naszej oferty zawodowej. Było nam miło gościć uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 5, co stanowiło także formę integracji między szkołami podstawowymi oraz ponadpodstawowymi. Mamy nadzieję, że będą oni mile wspominać czas spędzony  w murach naszej szkoły, a niektórych z nich spotkamy po wakacjach na szkolnym korytarzu.                                                                                                          

Oprac. Anna Sibiga

Zobacz inne wpisy

ZIELONO-CZARNE ANIOŁY - Zbiórka Książek

29 lutego 2024 | Dariusz Smolarek

Zapraszamy uczniów do zaangażowania w akcję zorganizowaną przez Stowarzyszenie Kibiców Stali Stalowa Wola oraz Ośrodka Kibice...

23 lutego obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. W ramach profilaktyki przedstawiamy jaka jest rola rodziny w promocji...

Zapraszamy uczniów klas ósmych na dzień otwarty szkoły w dniu 14 marca 2024 r. Start: 9:00 Zakończenie: 13:00 ...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.