Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Maraton Pisania Listów 2019

16 grudnia 2019 | Agencja magico

Dnia 10.12.2019 r. już po raz czwarty uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w międzynarodową akcję Maratonu Pisania Listów Amnesty International. Tegoroczna edycja maratonu przypadła na Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka ? święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.

 

W tym roku bohaterami Maratonu Pisania Listów byli młodzi ludzie. Wielu z nich to odważni obrońcy i obrończynie praw człowieka, którzy domagają się lepszego życia dla siebie i swoich społeczności, aktywiści którzy przeciwstawiają się niesprawiedliwości i dyskryminacji. Kolejna edycja maratonu spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły. W sumie udało nam się napisać 60 listów.

 

Dzięki zbiórce funduszy prowadzonej przez Samorząd Uczniowski  możliwa była wysyłka wszystkich listów za granicę. W całej Polsce w akcji uczestniczyło tysiące osób, zostało napisanych około 302 tysięcy listów, które mogą odmienić czyjeś życie.

 

Wierzymy, że akcja będzie miała realny wpływ na poprawę sytuacji osób, których prawa są łamane. Dziękujemy wszystkim uczniom za ich zaangażowanie społeczne i udział w tegorocznej edycji maratonu.

 

Opiekę nad uczniami pełniła pani Monika Kułacz oraz pani Dominika Jonaszek-Pędlowska.

Zobacz inne wpisy

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.