Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Maraton Pisania Listów Amnesty International

14 grudnia 2017 | Agencja magico

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego 7 grudnia w Sali Tradycji po raz drugi w naszej szkole zorganizowany został Maraton Pisania Listów Amnesty International. Jest to jedna z najważniejszych na świecie akcji podejmowanych w obronie praw człowieka. Uczniowie klas 2 TEC, 3 TGO, 2 AW i 3 TEC  pisali apele do władz w sprawie osób, których prawa są łamane.

 

Tegorocznymi bohaterami listów byli m.in. Ni Yulan, była prawniczka, która od lat jest prześladowana za obronę praw lokatorów czy Hanan Badr el-Din, której grożą zarzuty za poszukiwanie zaginionego męża. W czasie akcji zostało napisanych 51 listów. Listy były pisane odręcznie w języku angielskim. Dzięki zbiórce funduszy prowadzonej przez Samorząd Uczniowski  możliwa była wysyłka wszystkich listów za granicę. Wierzymy, że akcja będzie miała realny wpływ na poprawę sytuacji osób, których prawa są łamane. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w maratonie. Opiekę nad uczniami pełniła pani Beata Szwedo oraz pani Monika Fil.

  [[WidgetGallery|{"id": "591" override_thumbnail_settings="0" thumbnail_width="100" thumbnail_height="75" thumbnail_crop="1" images_per_page="20" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Show as slideshow]" order_by="sortorder" order_direction="ASC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

Zobacz inne wpisy

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.