Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Maturzyści na Jasnej Górze

12 października 2021 | Bogusław Łój

Jasna Góra, duchowa stolica Polski - to miejsce szczególne dla wszystkich rodaków. Co roku to maryjne sanktuarium odwiedzają tysiące, a przed pandemią, nawet miliony ludzi. Przybywają z całego świata. W gronie jasnogórskich pielgrzymów, 8 października, znaleźli się również maturzyści z naszej szkoły: uczniowie z klas 4TL oraz 4TLG.

Przed Wizerunek Czarnej Madonny przynieśli swoje intencje: prośbę o szczęśliwe zdanie egzaminów maturalnych oraz dobry wybór swojej przyszłej drogi życia. Towarzyszyli im katecheci: ks. Łukasz Popiak, p. Bogusław Łój oraz wychowawczyni 4TLG - p. Justyna Wołoszyn.

Pobyt w jasnogórskim sanktuarium to czas modlitwy, wspólnej Mszy św., nabożeństwa Drogi Krzyżowej klasztornymi wałami, chwile indywidualnego skupienia, ale także czas na zwiedzanie i zapoznanie się z bogatą historią tego terenu. Młodzież odwiedziła Skarbiec, Muzeum 600-lecia, Bastion św. Rocha, czyli miejsca, w których zgromadzono imponującą ilość cennych pamiątek z historii Polski - tej dawnej i bardziej współczesnej.

Maturalna pielgrzymka do Częstochowy dostarczyła wielu pozytywnych wrażeń i pozostanie w pamięci naszych uczniów jako dobrze przeżyty czas.

Zobacz inne wpisy

#6 EKOTADKI w akcji... - Nie marnuj jedzenia

03 Grudzień 2022 | Dariusz Smolarek

...

2 grudnia 2022 r. - Dzień Dawcy Szpiku w ZS Nr 2

01 Grudzień 2022 | Bogusław Łój

Już 2 grudnia 2022 r. możesz zarejestrować się w naszej szkole jako potencjalny Dawca Szpiku. Może nim zostać każdy ogólnie...

Konkurs "Poznaj swoje prawa w pracy"

30 listopada 2022 | Bogusław Łój

Celem konkursu jest popularyzowanie wśród uczniów szkół ponadpodstawowych wiedzy dotyczącej ochrony pracy, bezpieczeństwa i...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.