Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Maturzyści na Jasnej Górze

12 października 2021 | Bogusław Łój

Jasna Góra, duchowa stolica Polski - to miejsce szczególne dla wszystkich rodaków. Co roku to maryjne sanktuarium odwiedzają tysiące, a przed pandemią, nawet miliony ludzi. Przybywają z całego świata. W gronie jasnogórskich pielgrzymów, 8 października, znaleźli się również maturzyści z naszej szkoły: uczniowie z klas 4TL oraz 4TLG.

Przed Wizerunek Czarnej Madonny przynieśli swoje intencje: prośbę o szczęśliwe zdanie egzaminów maturalnych oraz dobry wybór swojej przyszłej drogi życia. Towarzyszyli im katecheci: ks. Łukasz Popiak, p. Bogusław Łój oraz wychowawczyni 4TLG - p. Justyna Wołoszyn.

Pobyt w jasnogórskim sanktuarium to czas modlitwy, wspólnej Mszy św., nabożeństwa Drogi Krzyżowej klasztornymi wałami, chwile indywidualnego skupienia, ale także czas na zwiedzanie i zapoznanie się z bogatą historią tego terenu. Młodzież odwiedziła Skarbiec, Muzeum 600-lecia, Bastion św. Rocha, czyli miejsca, w których zgromadzono imponującą ilość cennych pamiątek z historii Polski - tej dawnej i bardziej współczesnej.

Maturalna pielgrzymka do Częstochowy dostarczyła wielu pozytywnych wrażeń i pozostanie w pamięci naszych uczniów jako dobrze przeżyty czas.

Zobacz inne wpisy

Narodowe Czytanie w Złotej Kościuszkowskiej

21 października 2021 | Dariusz Smolarek

Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja społeczna, której celem jest promowanie literatury polskiej. Co roku w wielu miejscach w...

204. rocznica śmierci patrona szkoły

20 października 2021 | Bogusław Łój

15. października 2021 roku minęła 204. rocznica śmierci Tadeusza Kościuszki – patrona naszej szkoły. Z tej okazji, dwa dni...

Powiadomienie o wyborze oferty - TIK

19 października 2021 | Dariusz Smolarek

Powiadomienie o wyborze oferty na dostawę sprzętu TIK dla potrzeb realizacji Rządowego Programu rozwijania szkolnej infrastruktury...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.