Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"

29 kwietnia 2019 | Agencja magico

Dnia 21.03.2019 r po raz trzeci w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs ?Kangur Matematyczny?. Wzięło w nim udział 27 uczniów z liceum i technikum w dwóch kategoriach: Junior i Student. Konkurs miał charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin były ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res i obowiązują we wszystkich krajach,; czyli ta sama data, ta sama godzina i te same zadania na całym świecie.

 

Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O?Hallorana.

 

W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs ?Kangur Matematyczny? jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. 

 

W 1994 roku zostało utworzone towarzystwo ?Kangourou Sans Fronti?res?, skupiające organizatorów konkursu z wszystkich krajów. Na corocznym walnym zgromadzeniu ustala ono szczegóły najbliższej edycji konkursu i między innymi wybiera ostateczne zestawy zadań konkursowych spośród propozycji wcześniej nadesłanych przez poszczególne kraje.

 

Dzień konkursu, ?Dzień Kangura? stał się już w szkołach wielu krajów prawdziwym świętem matematyki, nie ograniczającym się wyłącznie do samego konkursu. Jest też okazją do realizowania innych form popularyzacji matematyki.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, trzymamy kciuki i z niecierpliwością oczekujemy na wyniki.

 

A. Serafin

 

Zobacz inne wpisy

Warsztaty z Wędrującym Filmoznawcą

02 marca 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 1 marca 2021r. odbyły się warsztaty  filmowe online z Wędrującym Filmoznawcą  panem Mateuszem Wiskulskim na temat:...

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.