Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Międzynarodowy Konkurs ?KANGUR MATEMATYCZNY?

04 grudnia 2018 | Agencja magico

Drodzy Uczniowie! Zachęcamy do wzięcia udziału w Międzynarodowym Konkursie ?KANGUR MATEMATYCZNY?, który odbędzie się 21 marca 2019 r. Natomiast przyjmowanie zgłoszeń odbywa się dużo wcześniej i trwa do końca grudnia 2018 r.

 

 

Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut.

 

Test konkursowy zawiera 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów. Uczeń uczestniczący w konkursie w każdej z tych kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 30 punktów.

 

Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie. W czasie trwania Konkursu nie wolno korzystać z kalkulatorów.

 

Każdy z uczestników otrzyma atrakcyjny upominek.

 

Jedną z form nagród I stopnia jest udział w międzynarodowych obozach matematycznych. Najdłuższą tradycją i największą popularnością cieszy się organizowany przez TUWiNM co roku w sierpniu obóz matematyczny w Zakopanem.

 

Z tego względu, że Konkurs ?Kangur Matematyczny? jest imprezą samofinansującą się koszt wzięcia w nim udziału wynosi 9 zł.

 

Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie się do swoich nauczycieli matematyki lub indywidualnie do Pani Anny Serafin (s. 118).

 

Serdecznie zapraszamy!

Zobacz inne wpisy

Warsztaty z Wędrującym Filmoznawcą

02 marca 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 1 marca 2021r. odbyły się warsztaty  filmowe online z Wędrującym Filmoznawcą  panem Mateuszem Wiskulskim na temat:...

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.