Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"

16 marca 2018 | Agencja magico

 Dnia 15.03.2018r po raz drugi w naszej szkole odbył się Międzynarodowy  Konkurs  "Kangur Matematyczny". Wzięło w nim udział 34 uczniów z liceum i technikum  w dwóch kategoriach: Junior i Student. Konkurs miał charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin były  ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res  i obowiązują we wszystkich krajach,; czyli ta sama data, ta sama godzina i te same zadania na całym świecie.

 

Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana.

   

W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

 

 W 1994 roku zostało utworzone towarzystwo "Kangourou Sans Fronti?res", skupiające organizatorów konkursu z wszystkich krajów. Na corocznym walnym zgromadzeniu ustala ono szczegóły najbliższej edycji konkursu i między innymi wybiera ostateczne zestawy zadań konkursowych spośród propozycji wcześniej nadesłanych przez poszczególne kraje.

 

Dzień konkursu, "Dzień Kangura" stał się już w szkołach wielu krajów prawdziwym świętem matematyki, nie ograniczającym się wyłącznie do samego konkursu. Jest też okazją do realizowania innych form popularyzacji matematyki.

 

       Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, trzymamy kciuki i z niecierpliwością oczekujemy na wyniki.

D.CIBA

[gallery columns="4" link="file" ids="49609,49610,49611,49612,49613,49614,49615,49616"]

Zobacz inne wpisy

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.