Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Młodzież w Magistracie

20 grudnia 2017 | Agencja magico

15 grudnia 2017 roku młodzież z klasy 1TPG uczestniczyła w praktycznej lekcji ekonomii   i wraz z  p. Justyną Czech oraz p. Mirosławem Wasylem  gościła na sesji Rady Miasta Stalowa Wola, podczas której przyjęty został budżet na 2018 rok.

 

Uczniowie mieli możliwość poznania głównych inwestycji, na które przewidziano rekordową w historii miasta kwotę pond 375 mln złotych. Z najważniejszych wymienić trzeba choćby budowę łącznika strefy ekonomicznej z planowaną budową obwodnicy, modernizację hali targowej, rewitalizacji osiedli mieszkaniowych oraz budowę Centrum Piłki Nożnej. W tym miejscu podkreślić należy, że ostatnia w tym roku sesja Rady Miasta rozpoczęła się właśnie sportowym akcentem ? wręczeniem nagród za osiągnięcia w 2017 roku dla trenerów i zawodników. Sportowcy przyjęli je z rąk Prezydenta Miasta p. Lucjusza Nadbereżnego oraz Przewodniczącego Radnych p. Stanisława Sobieraja i Wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej p. Ewy Sekulskiej.

 

To była praktyczna lekcja, gdzie uczniowie poznali pracę samorządowców nad podejmowaniem i przyjmowaniem dokumentów, przysłuchali się dyskusjom i wystąpieniom radnych, zapoznali się z głosowaniem i zatwierdzaniem uchwał, które stają się prawem kształtującym życie mieszkańców miasta. Mogli również zauważyć, jak planować inwestycje, konsekwentnie dążyć do celu w odpowiedzialny sposób oraz jak wykorzystywać potencjał miasta.

 

Opracowanie:   Justyna Czech

  [[WidgetGallery|{"id": "594" override_thumbnail_settings="0" thumbnail_width="100" thumbnail_height="75" thumbnail_crop="1" images_per_page="20" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Show as slideshow]" order_by="sortorder" order_direction="ASC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

Zobacz inne wpisy

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.