Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były sporty zimowe, aktywność w zimie, morsowanie.
Morsowanie to  zanurzenie lub krótkotrwała kąpiel w zimnej wodzie jeziora, morza, rzeki  lub kąpiel w przeręblu. Praktykowane jest od jesieni do wiosny i zwykle ma charakter grupowy.
Morsowanie dla  jednych przejaw szaleństwa, dla innych- zdrowe uzależnienie. 
Pomysłów na morsowanie  jest wiele.

O co w tym wszystkim chodzi i jak najlepiej zacząć opowiedział i pokazał, uczniom klas: 2Fg (wych. p. Świeca) i 1TP (wych. p. Haliniak) , p. Dariusz Bańka nauczyciel wychowania fizycznego.

Zalet morsowania jest  na pewno wiele, jak chociażby: poprawa odporności, zwiększenie wydolności układu krwionośnego, redukcja stanów zapalnych, poprawa nastroju, zmiana nastawienia do życia.  W Polsce znane jest przysłowie „zimna woda zdrowia doda”.Regularne kąpiele w wodzie wpływają korzystnie na ciało i ducha.
Należy jednak pamiętać o tym,  aby odpowiednio przygotować się do morsowania, gdyż nie jest to aktywność dla wszystkich.

Opracowanie: Justyna Świeca

Zobacz inne wpisy

Uczniowie i absolwenci, którzy zdawali egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie w sesji ZIMA (styczeń-luty) 2021 i nie...

UWAGA KONKURS!

07 kwietnia 2021 | Jakub Bożek

Polski Czerwony Krzyż jest jednym z liderów szkoleń z zakresu pierwszej pomocy. Rocznie ponad 70 000 osób uczy się z PCK, jak...

Życzenia Świąteczne

30 marca 2021 | Jakub Bożek

Dyrekcja Szkoły oraz Samorząd Uczniowski życzą uczniom, rodzicom oraz pracownikom Zespołu Szkół Nr 2 zdrowych i spokojnych...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.