Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Na językach, na smartfonach ... - czyli Dzień Języków Obcych w naszej szkole.

26 października 2018 | Agencja magico

W dniu 24.10.2018 r. uczniowie klas pierwszych spotykali się, by podczas wspólnej zabawy i nauki zarazem, uczcić Europejski Dzień Języków Obcych. Od roku 2001, w którym Komitet Ministrów Rady Europy przyjął deklarację o ustanowieniu corocznych obchodów europejskiego święta języków, w wielu krajach europejskich jest on wielkim świętem całego środowiska edukacji językowej. Już Johann Wolfgang von Goethe był tego świadom, bo uważał, że ? ?Iloma językami mówisz, tylekroć stajesz się nowym człowiekiem?.

 

Podstawowe cele Europejskiego Dnia Języków to m.in. ukazanie opinii publicznej znaczenia uczenia się i nauczania języków obcych, szerzenie idei wielojęzyczności oraz porozumienia pomiędzy różnymi kulturami, promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować oraz propagowanie uczenia się języków przez całe życie - nigdy nie jesteś zbyt młody lub zbyt stary, żeby nauczyć się języków obcych.

 

Uczenie się nowego języka jest zawsze wyzwaniem, przynosi jednak wiele radości i dostarcza poczucia głębokiego zadowolenia. Znajomość języków pomaga ludziom podróżować i nawiązywać przyjaźnie. Jeżeli rozumiesz język innych ludzi możesz lepiej docenić ich samych oraz ich kulturę. Gdy nauce towarzyszą emocje, radość i jak najczęstsze otwieranie okna na świat ? miejsce istnienia różnych kultur, zjawisk i języków, powstaje niesamowita wartość dodana. Jest ona niezmiernie ważna dla zaistnienia w środowisku szkolnym, bo buduje dobre, trwałe relacje oparte na pasji i zaangażowaniu.

 

Z tego też powodu w bieżącym roku szkolnym promując zastosowanie nowoczesnych technologii w nauce języków obcych ? nauczyciele angliści i germaniści poprosili uczniów klas pierwszych, o zaopatrzenie się w urządzenia cyfrowe z dostępem do Internetu i zaproponowali udział w interaktywnym quizie językowym (Kahoot). Wersję elektroniczną quizu, przy pomocy i w opracowaniu pytań innych nauczycieli języka obcego, przygotował pan Andrzej Kułakowski. Jednocześnie w trakcie trwania zmagań konkursowych uczniowie pozostałych klas mieli możliwość wysłuchania audycji radiowej nt. Europejskiego Dnia Języków Obcych oraz korzyści płynących z ich nauki, przygotowanej przez uczniów klasy 2 AW pod opieką pani Beaty Szwedo.

 

Uczniowie klas pierwszych podzieleni zostali na dwie grupy, pierwszą z nich utworzyły klasy 1A, 1 TC oraz 1 TB, w drugiej turze quizu udział wzięli uczniowie klas: 1TP, 1TL, 1TLG. 12 najlepszych uczniów walczyło o zaszczytne 3 pierwsze miejsca w rozgrywkach finałowych. Na podium stanęli:

 

I miejsce: Michał Dąbal, kl.1 TLG II miejsce: Marcin Madej, kl 1 TC III miejsce: Anna Borek, kl. 1 TLG

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom zaangażowanym i chętnym do pomocy w organizacji uroczystości (projekty dyplomów, wydruki flag, wystrój sali, próby techniczne, fotorelacja).

 

Zespół Nauczycieli Języków Obcych

 

Zobacz inne wpisy

Uczniowie i absolwenci, którzy zdawali egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie w sesji ZIMA (styczeń-luty) 2021 i nie...

UWAGA KONKURS!

07 kwietnia 2021 | Jakub Bożek

Polski Czerwony Krzyż jest jednym z liderów szkoleń z zakresu pierwszej pomocy. Rocznie ponad 70 000 osób uczy się z PCK, jak...

Życzenia Świąteczne

30 marca 2021 | Jakub Bożek

Dyrekcja Szkoły oraz Samorząd Uczniowski życzą uczniom, rodzicom oraz pracownikom Zespołu Szkół Nr 2 zdrowych i spokojnych...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.