Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Napisz list. Zmień życie! Dołącz do Maratonu Pisania Listów!

04 grudnia 2019 | Agencja magico

Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów do zaangażowania się w międzynarodową akcję Amnesty International ? Maratonu Pisania Listów.

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w grudniu, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. (10 grudnia)  Podczas wydarzenia mobilizujemy ludzi na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka.

 

Iskra odwagi jest w każdym z nas. Możemy zabrać głos w słusznej sprawie. Możemy napisać list. Możemy działać razem ramię w ramię z obrońcami i obrończyniami praw człowieka, by walczyć z niesprawiedliwością i budować bardziej sprawiedliwy świat.

 

Maraton powstał w Polsce w 2001 roku i urósł do rangi największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka - w 2018 roku podjęto ponad 5,9 mln akcji na całym świecie, w samej Polsce napisaliśmy 308 974 listy!

 

Po raz czwarty maraton odbędzie również w naszej szkole. W tym roku na Maratonie Pisania Listów będziemy pisać listy w 10 sprawach, których bohaterami i bohaterkami są młodzi ludzie. Wielu z nich to odważni obrońcy i obrończynie praw człowieka, którzy domagają się lepszego życia dla siebie i swoich społeczności, którzy przeciwstawiają się niesprawiedliwości i dyskryminacji.

 

Zgłoś się do opiekunów Samorządu Uczniowskiego pani Moniki Kułacz lub pani Dominiki Jonaszek-Pędlowskiej i weź udział w maratonie, który odbędzie się we wtorek 10 grudnia w godzinach 9.50-11.35 w Sali Tradycji.  Pomóż nam uzbierać niezbędne fundusze na koperty i znaczki (koszt wysłania listu za granicę to ok. 5 zł) i przyłącz się do zbiórki prowadzonej przez Samorząd Uczniowski.

 

 

Słowa mają moc. Twój list może odmienić czyjeś życie!

Zobacz inne wpisy

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.