Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Napisz list. Zmień życie! Dołącz do Maratonu Pisania Listów!

27 listopada 2018 | Agencja magico

        Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów do zaangażowania się w międzynarodową akcję Amnesty International ? Maratonu Pisania Listów. Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w grudniu, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. (10 grudnia)  Podczas wydarzenia mobilizujemy ludzi na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka.

 

Iskra odwagi jest w każdym z nas. Możemy zabrać głos w słusznej sprawie. Możemy napisać list. Możemy działać razem ramię w ramię z obrońcami i obrończyniami praw człowieka, by walczyć z niesprawiedliwością i budować bardziej sprawiedliwy świat.

 

Maraton powstał w Polsce w 2001 roku i urósł do rangi największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka - w 2017 roku podjęto 5,5 mln akcji, w samej Polsce napisaliśmy ponad 300 000 listów, a w nasze działania w kraju zaangażowało się blisko 65 000 osób.

 

Po raz trzeci maraton odbędzie również w naszej szkole. W tym roku podczas Maratonu będziemy pisać listy w sprawie obrończyń praw człowieka z 10 państw. To kobiety, które odważnie przeciwstawiają się łamaniu praw człowieka, a teraz same potrzebują naszego wsparcia. Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los danej bohaterki.

 

Zgłoś się do opiekunów Samorządu Uczniowskiego pani Beaty Szwedo lub pani Moniki Fil i weź udział w maratonie, który odbędzie się 7 grudnia w godzinach 9.40-11.35 w Sali Tradycji.  Pomóż nam uzbierać niezbędne fundusze na koperty i znaczki (koszt wysłania listu za granicę to ok. 5 zł) i przyłącz się do zbiórki prowadzonej przez Samorząd Uczniowski w dniach 03.12 i 04.12 (poniedziałek, wtorek).

 

Twój list może odmienić czyjeś życie!

 

 Zachęcamy do krótkiego filmu przedstawiającego bohaterów poprzednich maratonów, którzy dzięki listom odzyskali wolność.

 

https://www.youtube.com/watch?v=fuplUD7UJjw

Zobacz inne wpisy

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

UWAGA KONKURS!

19 lutego 2021 | Jakub Bożek

Zima wyjątkowo nas zaskoczyła w tym roku. Mamy sporo śniegu i niskie temperatury. Wszyscy powinniśmy się cieszyć temperaturą...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.