Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Nasi uczniowie w finale 49. edycji turnieju budowlanego Złota Kielnia

17 lutego 2020 | Agencja magico

Finał centralny, podczas którego rywalizowało po sześciu najlepszych uczniów Branżowych Szkół I-go Stopnia z całej Polski, odbył się w ramach Targów Budownictwa „BUDMA 2019” w Poznaniu w dniach 4 – 7 lutego 2020 r.

Eliminacje okręgowe odbyły się 11 stycznia 2020 r. Wzięło w nich udział  236 uczniów z 59 szkół. Wśród finalistów znalazło się dwóch uczniów ZS NR 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, którzy w eliminacjach okręgowych zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach.

Nasi reprezentanci wykazali się dużą wiedzą i zaangażowaniem, co przełożyło się na wspaniały sukces w Finale Centralnym 49. edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” zdobywając odpowiednio:

 

Bartłomiej Hołody klasa 3B2 – III miejsce w zawodzie posadzkarsko- okładzinowych. Kwalifikacja BD.04 – wykonywanie robót montażowych, okładzinowych i wykończeniowych w kategorii: wykonywanie robót posadzkarsko-okładzinowych.

 

Adam Pałka klasa 3B2 – V miejsce w zawodzie monter zabudowy i  robót wykończeniowych. Kwalifikacja BD.04 – wykonywanie robót montażowych, okładzinowych i wykończeniowych w kategorii: montaż systemów suchej zabudowy.

 

Turniej Budowlany „Złota Kielnia” jest jednym z niewielu konkursów, który od przeszło czterdziestu lat daje uczniom Branżowych Szkół I-go Stopnia możliwość sprawdzenia wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych oraz odniesienia sukcesu edukacyjnego. Jego formuła jest zbliżona do zewnętrznych egzaminów zawodowych, co pozwala uczniom sprawdzić swoje przygotowanie do podjęcia pracy w zawodzie. 

 

Finaliści turnieju otrzymali rzeczowe nagrody i są zwolnieni z pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

Uczniów przygotowali nauczyciele: Renata Bis, Urszula Godawska, Bogdan Serafin, Robert Szafran. Robert Szafran wspierał uczniów w trakcie zmagań finałowych.

 

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych!

Zobacz inne wpisy

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.