Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Obchody 229. rocznicy zwycięskiej Insurekcji w Warszawie

24 kwietnia 2023 | Bogusław Łój

18 kwietnia 2023 roku delegacja uczniów klas Liceum Ogólnokształcącego o edukacji wojskowej wraz z opiekunami odpowiadając na zaproszenie Prezesa Polskiej Fundacji Kościuszkowskiej dra Leszka Marka Krześniaka, wzięła udział w obchodach kościuszkowskich w Warszawie. Uroczystości, z okazji 229. Rocznicy Insurekcji Warszawskiej, rozpoczęły się złożeniem kwiatów pod Pomnikiem Tadeusza Kościuszki przy Placu Żelaznej Bramy. Następnie odbył się przemarsz młodzieży ze sztandarami szkół oraz flagą państwową niesioną przez uczniów ulicami miasta przed Grób Nieznanego Żołnierza. Marsz zakończył się w Muzeum Niepodległości, gdzie odbyła się prezentacja obrazu "Wjazd Tadeusza Kościuszki do Warszawy w 1974 r.", a następnie miała miejsce kolejna Wszechnica, w której uczniowie wysłuchali ciekawych wykładów na temat historii swojego narodu, co wpłynęło na pogłębienie wartości i postaw patriotycznych.

Żywa lekcja historii była okazją do oddania hołdu naszemu patronowi i integracji młodzieży ze szkół imienia Tadeusza Kościuszki z całego kraju.

Opiekę nad uczniami w czasie wycieczki sprawowały: Pani Iwona Szewc, Pani Lidia Miśkiewicz.

Opracowanie: Oliwia Majka, Iwona Szewc, Lidia Miśkiewicz
A.Ł.

Zobacz inne wpisy

Czytamy! Polecamy!

06 czerwca 2023 | Bogusław Łój

Zapraszamy wszystkich miłośników fantasy do biblioteki szkolnej na kolejną wystawę z cyklu “Czytamy! Polecamy!” Zachęcamy...

27 kwietnia 2023 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji „Razem posprzątamy Stalową Wolę”. Akcja ta to lokalny odzew...

W dniach 17-21 kwietnia 2023r. r. uczniowie klasy 3 TEM (Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej) wzięli udział w teście...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.