Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Obchody 78 rocznicy agresji ZSRR na Polskę

17 września 2017 | Agencja magico

17 września 2017r. na zaproszenie przewodniczącego Koła Związku Sybiraków w Stalowej Woli pana Zbigniewa Paszkiewicza młodzież naszej szkoły z pocztem sztandarowym uczestniczyła w uroczystości upamiętniającej tragiczne wydarzenia w historii Polski.

 

17 września 1939 roku Związek Radziecki, w porozumienia z Niemcami, dokonał zbrojnej agresji na państwo polskie. Na ziemiach polskich, przyłączonych do ZSRR nastąpiła eksterminacja Polaków, masowe aresztowania i deportacje na Sybir rodzin polskich.

Uroczystość rozpoczęła się  o  godzinie 11:00 w niedzielę 17.09 przy Urzędzie Miasta pod tablicą pamięci por. Henryka Kucy. Następnie zgromadzeni przeszli pod pobliski pomnik kpt. Kazimierza Pilata. Złożono kwiaty i wieńce obu zasłużonym, pomordowanym przez sowieckich agresorów patriotom. W następnej kolejności miał miejsce przemarsz do kościoła pw. Matki Bożej Królowej Polski na Mszę Św. w intencji Ojczyzny.

Udział młodzieży w tej uroczystości był dla niej lekcją żywej historii. Pielęgnujemy świadomość naszej historii ponieważ ?Narody tracąc pamięć o swojej historii ? przestają być narodem?.

W poczcie sztandarowym udział wzięli uczniowie kl. IV TLE: Dominik Siemieniec, Bartłomiej Nikolas i Aleksy Okoń pod opieką wychowawcy p. Barbary Tworek.

 
DSC_0720 [1600x1200] DSC_0724 [1600x1200] DSC_0726 [1600x1200]

Zobacz inne wpisy

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

UWAGA KONKURS!

19 lutego 2021 | Jakub Bożek

Zima wyjątkowo nas zaskoczyła w tym roku. Mamy sporo śniegu i niskie temperatury. Wszyscy powinniśmy się cieszyć temperaturą...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.