Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Obchody Narodowego Święta Niepodległości - przedstawienie „Niepodległa”

11 listopada 2021 | Bogusław Łój

Czyż jest piękniejsze słowo, niech każdy to przyzna: najczulsze, najsłodsze, najmilsze - Ojczyzna. W czarnych ziemi okruchach historia jest wypisana, a w sercu każdego Polaka - Ojczyzna ukochana.  Pamięć przodków, tradycja i losy jej drogich dzieci. Niech słowo „Ojczyzna” miłość w sercach wznieci.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości 10 listopada 2021 roku uczniowie klasy 2TBG przygotowali spektakl ukazujący trudną historię naszej ojczyzny pt. Niepodległa. Towarzyszył im chór wojskowy w skład, którego weszli uczniowie klasy 3Ag i 3Ap.

W czasie przedstawienia przedstawiono dzieje Rzeczypospolitej – tłem tych wydarzeń był polonez – nasz narodowy taniec. Pokazano jeszcze wolną Polskę, czas rozbiorów, bunt dzieci w szkole we Wrześni, a sceną finałową był moment wyzwolenia naszej ojczyzny spod 123 lat zaborów.

Chór męski klas trzecich wojskowych odśpiewał pieśni patriotyczne – „Rotę”, „Marsz I Brygady”, „Wojenko, wojenko”.

Niepodległa to przedstawienie uczące miłości i szacunku no naszej ojczyzny a także historii naszego kraju.

Uczniów przygotowały panie Ewa Nowak i Aneta Żukowicz. Pomocą merytoryczną służyli: pani Anna Ryzak i pan Robert Tryk.

Opracowanie: mgr Ewa Nowak

Zdjęcia: mgr Andrzej Kułakowski oraz uczniowie kl. I TC – Kacper Karaś, Dominik Paź

Zobacz inne wpisy

     Nauczyciele języka niemieckiego zapraszają uczniów klas I LO i Technikum naszej szkoły do udziału w IX edycji...

Zapraszamy wszystkich Uczniów i Nauczycieli do wzięcia udziału w przedświątecznej akcji charytatywnej. Jej celem jest zebranie...

Relacja filmowa z wycieczki zawodowej

03 Grudzień 2021 | Dariusz Smolarek

...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.