Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Obchody Święta Liczby Pi

16 marca 2018 | Agencja magico

Najbardziej znanym przybliżeniem liczby ? jest 3,14. W Stanach Zjednoczonych format zapisu daty to miesiąc ? dzień ? rok, stąd od 1988 roku w dniu 14 marca obchodzony jest Światowy Dzień Liczby ?.

 

W tym roku po raz piąty włączyliśmy się w obchody tego święta. Z tej okazji w auli szkoły odbył się V Szkolny Quiz Matematyczny z okazji Światowego Dnia Liczby ?, który od zeszłego roku ma formę dwuetapową.

 

W pierwszym 45 ? minutowym etapie wzięło udział 25 uczniów, spośród których po dogrywce wyłoniliśmy trzech finalistów przechodzących do drugiego etapu. Zwycięzcą Quizu został uczeń klasy 4TB ? Bartłomiej Wójcik, II miejsce zajął uczeń klasy 3TGO ? Dominik Dąbek, natomiast podium uzupełnił Patryk Kaczmarek ? uczeń klasy 1TL2.

 

W przerwie między etapami p. Jacek Paź przedstawił wykład pt. ?2+2=5, czyli sofizmaty matematyczne?, w trakcie którego uczniowie dowiedzieli się, jak prowadzić dowody, aby zwieść słuchacza ukrywając błąd w rozumowaniu. Uczniowie obejrzeli kilka krótkich filmów dotyczących m.in. ogólnych informacji o liczbie ?, ciekawostek matematycznych jak twierdzenie o pizzy oraz sztuczek matematycznych. Wysłuchali również jak brzmi liczba ? w aranżacji na fortepian.

[gallery link="file" ids="49602,49595,49598,49597,49599,49600"]

Zobacz inne wpisy

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.