Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Obchody Święta Niepodległości, Roku Marszałka Józefa Piłsudskiego, Przyrzeczenie Uczniów klasy I LO O edukacji Wojskowej i Ślubowanie Uczniów Klas Pierwszych Technikum oraz Branżowej Szkoły I Stopnia

15 listopada 2017 | Agencja magico

Myślą przewodnią szkolnych uroczystości, które odbyły się 9. listopada 2017 roku, stały się słowa ojca naszej poezji Jana Kochanowskiego: A jeśli komu droga otwarta do nieba, / Tym, co służą ojczyźnie.

Z okazjŚwięta Niepodległości i uczniowie klasy I Liceum Ogólnokształcącego o edukacji wojskowej złożyli przyrzeczenie, natomiast uczniowie klas pierwszych Technikum oraz Branżowej Szkoły I Stopnia ślubowanie na Sztandar Szkoły.

 

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku wicestaroście Powiatu Stalowowolskiego panu Mariuszowi Sołtysowi o gotowości do udziału w uroczystości uczniów klas wojskowych. Następnie  miał miejsce ceremoniał podniesienia flagi państwowej dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości.

 

W skład pocztu flagowego kosynierskiego wchodzili:

 

Dowódca: Wojciech Machaj

Flagowy: Mateusz Siembida

Asystujący: Gabriel Sobiło

Poczet flagowy wystawiła klasa IV TGO.

 

W czasie wciągania flagi na maszt odśpiewano hymn państwowy.

 

Pełniący obowiązki Dyrektora szkoły mgr Tomasz Sekulski przywitał zgromadzoną społeczność szkolną, rodziców i przybyłych na uroczystość gości, m. in.:

 

Mariusza Sołtysa ? wicestarostę Powiatu Stalowowolskiego,

Marka Tyzę ? członka Zarządu Powiatu Stalowowolskiego,

Kamila Kasprzyka ? w imieniu posła na Sejm RP Rafała Webera,

ppłk Zbigniewa Drożdżewskiego ? dowódcę 3 Batalionu Inżynieryjnego w Nisku,

ppłk Grzegorza Grobela ? dowódcę 16 Tczewskiego Batalionu Saperów w Nisku,

ppłk Tomasza Poninkiewicza ? dowódcę 32 Batalionu Lekkiej Piechoty w Nisku,

por. Dawida Tomczyka ? w imieniu ppłk Leszka Stępnia, Wojskowego Komendanta Uzupełnień

Stanisława Mastalerczyka ? I zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Stalowej Woli,

Jana Krupczaka ? prezesa  Stalowowolskiego Oddziału Związku Inwalidów Wojennych,

oraz p. Magdalenę Katę ? przewodniczącą Rady Rodziców.

 

Następnie pełniący obowiązki Dyrektora szkoły mgr Tomasz Sekulski zabrał głos, w swojej wypowiedzi podkreślając, że: ta podniosła uroczystość pięknie wpisuje się w klimat obchodów jednego z najważniejszych świąt państwowych w naszym kalendarzu. Dzień 11 listopada 1918 roku to przecież dzień ponownych urodzin naszej ojczyzny. Tego dnia, po 123 latach niewoli, Rzeczpospolita znów powróciła na mapę Europy. Marzenia Polaków urodzonych i wychowanych pod zaborami w końcu się spełniły. Polska była wolna  i niepodległa.

 

Kolejnym punktem uroczystości było ślubowanie na Sztandar szkoły uczniów klas pierwszych Technikum   i Branżowej Szkoły I Stopnia.

Następnie uczniowie I klasy LO o edukacji wojskowej złożyli przyrzeczenie na Sztandar szkoły.

 

Piękną tradycją naszej szkoły jest wyróżnianie osób, które szczególnie zasłużyły się w kultywowaniu tradycji kościuszkowskich odznaką Godny Patrona. Wśród dotychczas wyróżnionych tą odznaką są: uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz laureaci honorowi. Kapituła Odznaki Godny Patrona wskazała kolejne osoby do tego zaszczytnego wyróżnienia. Za efektywną pracę wychowawczą, kształtowanie u uczniów wartości, których uosobieniem jest Tadeusz Kościuszko Kapituła Odznaki przyznała to wyróżnienie nauczycielom naszej szkoły: pełniącemu obowiązki Dyrektora szkoły panu Tomaszowi Sekulskiemu, panu Andrzejowi Kułakowskiemu i panu Krzysztofowi Momotowi. Za wybitne osiągnięcia w nauce, za uzyskanie tytułów laureatów czy finalistów ogólnopolskich olimpiad, za postawę godną Patrona wyróżnienie to otrzymali uczniowie: Natalia Brzozowska i Bartłomiej Wójcik.

 

Z okazji Święta Niepodległości uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze przed pomnikiem Tadeusza Kościuszki, który rozpoczął boje o wolną i niepodległą Rzeczpospolitą. Pierwszą część szkolnych obchodów Święta Niepodległości uczniowie zakończyli odśpiewaniem hymnu szkoły Polonez dla Kościuszki, a następnie odbyła się defilada klas wojskowych.

 

Za przygotowanie uroczystości odpowiedzialni byli nauczyciele:

- ślubowanie i nauka hymnu szkolnego ? wychowawcy klas pierwszych,

- poczet flagowy, poczet sztandarowy, ceremoniał wojskowy ? p. Iwona Szewc i p. Marian Herok, który był jednocześnie dowódcą uroczystości,

- scenariusz uroczystości oraz nauka hymnu szkolnego i pieśni patriotycznych - p. Małgorzata Chojnacka-Szempruch we współpracy z wychowawcami klas pierwszych,

- zaproszenia na uroczystość ? p. Magdalena Piróg,

- dokumentacja odznak Patrona Szkoły i koordynacja całości uroczystości ? p. Małgorzata Grzesik,

- rozmieszczenie klas pierwszych podczas uroczystości (przed pomnikiem patrona) ? p. Mirosław Wasyl i p. Paweł Wtorek,

- wystrój przed pomnikiem i w auli szkoły ? p. Urszula Godawska i p. Tamara Stadnik.

- program artystyczny w auli szkoły Powstała ta, co jeszcze nie zginęła... w cz. II uroczystości ? p. Iwona Szewc, 

- nagłośnienie uroczystości przed frontem szkoły i w auli szkoły ? p. Łukasz Sondej, p. Waldemar Kazanecki,

- zdjęcia i ich archiwizacja ? p. Andrzej Kułakowski,

- wpisy do ksiąg pamiątkowych ? p. Barbara Tworek,

- kontakt z mediami ? p. Anna Nowak.

 

W roli konferansjerów wystąpili uczniowie: Natalia Brzozowska i Jakub Soból.

 

Opracowanie: Małgorzata Chojnacka-Szempruch

  [[WidgetGallery|{"id": "586" override_thumbnail_settings="0" thumbnail_width="100" thumbnail_height="75" thumbnail_crop="1" images_per_page="20" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Show as slideshow]" order_by="sortorder" order_direction="ASC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

Zobacz inne wpisy

Warsztaty z Wędrującym Filmoznawcą

02 marca 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 1 marca 2021r. odbyły się warsztaty  filmowe online z Wędrującym Filmoznawcą  panem Mateuszem Wiskulskim na temat:...

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.