Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Odkrywanie Warszawskich Skarbów

19 Grudzień 2023 | Jakub Bożek

Poznawanie historii jest o wiele ciekawsze, gdy odbywa się na zamku lub w muzeum. Z kolei prawa fizyki i inne elementy otaczającego nas świata są o wiele bardziej zrozumiałe, gdy doświadcza się ich samemu, najlepiej ucząc się poprzez zabawę. W poszukiwaniu takich właśnie przygód, bladym świtem we wtorek 12 grudnia, wyruszyli uczniowie klas 1TL, 1TP, 2TGE i 2TL.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie wystawy stałej w Centrum Nauki Kopernik, która zainspirowała uczniów do obserwacji, zadawania pytań i szukania odpowiedzi, a także poznawania nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń. Przede wszystkim była to świetna zabawa, którą dopełniła wizyta w Planetarium. Zamknięci w kopule mogliśmy podziwiać gwieździste niebo, słuchając przy tym niezwykle ciekawych opowieści o gwiazdozbiorach, planetach, układzie słonecznym. Ostatnim punktem wizyty była projekcja filmu „Explore”. Przedstawiona została historia rozwoju nauki astronomii, która doprowadziła ludzkość na pokład Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, a stamtąd jeszcze dalej, w poszukiwaniu nowego domu. Opowieść snuje postać astronoma Johannesa Keplera, którego prawa stanowią podstawę podróży kosmicznych.

Następnie udaliśmy się na Zamek Królewski, na lekcję muzealną pt. „Wizyta u króla”. Historia Polski ożywała przed naszymi oczami. Z zapartym tchem słuchaliśmy ciekawostek z życia monarchów, oglądaliśmy komnaty zamkowe, przedmioty codziennego użytku. Poznaliśmy zwyczaje panujące w tamtych czasach, zwiedziliśmy salę balową, salę tronową, prywatne gabinety władców. Zdobienia, meble, rzeźby, księgozbiory… wszystko zrobiło na nas ogromne wrażenie.

Wieczorem nasze kroki skierowaliśmy na współczesne aleje Warszawy, gdzie delektowaliśmy się spacerem po urokliwych miejscach, pełnych świątecznych świateł i dekoracji. Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia przed Pałacem Prezydenckim, pod Kolumną Zygmunta, odwiedziliśmy Jarmark Bożonarodzeniowy. Atmosfera pełna była radości i magii świąt Bożego Narodzenia.

Szczególne podziękowaniu kierujemy dla firmy **Raytheon | An RTX Business - Land & Air Defense Systems** za ufundowanie biletów wstępu do Centrum Nauki Kopernik. Dzięki ich wsparciu uczniowie mogli rozwijać swoje pasje oraz poszerzać horyzonty.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w tej niezwykłej wycieczce, która na zawsze pozostanie w naszej pamięci!

A.Ł.

TikTok

Zobacz inne wpisy

ZIELONO-CZARNE ANIOŁY - Zbiórka Książek

29 lutego 2024 | Dariusz Smolarek

Zapraszamy uczniów do zaangażowania w akcję zorganizowaną przez Stowarzyszenie Kibiców Stali Stalowa Wola oraz Ośrodka Kibice...

23 lutego obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. W ramach profilaktyki przedstawiamy jaka jest rola rodziny w promocji...

Zapraszamy uczniów klas ósmych na dzień otwarty szkoły w dniu 14 marca 2024 r. Start: 9:00 Zakończenie: 13:00 ...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.