Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Ogólne informacje o Kwalifikacyjnych Kursach Zawodowych (KKZ)

22 lutego 2018 | Agencja magico

Zgodnie z reformą MEN, od września 2012 roku w system szkolnictwa zawodowego zostały włączone kwalifikacyjne kursy zawodowe dla dorosłych.

 

Czym są Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe?

 

Podział każdego zawodu na kwalifikacje stwarza nowe możliwości, ułatwia przekwalifikowanie się lub zdobycie nowych uprawnień zawodowych. Jest to elastyczna i wygodna forma kształcenia, dzięki której można wybrać z programu nauczania danego zawodu tylko jedną kwalifikację, uprawniającą do wykonywania konkretnych czynności. Kwalifikacja w zawodzie stanowi wyodrębniony w danym zawodzie zestaw oczekiwanych efektów kształcenia. Osiągnięcie tych efektów potwierdza świadectwo wydane przez okręgową komisję egzaminacyjną, po zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w zakresie jednej kwalifikacji. Należy przez to rozumieć, że uzyskanie kwalifikacji potwierdzane jest w ramach egzaminów zewnętrznych. Kwalifikacyjne kursy zawodowe zapewniają bardzo dużą elastyczność. Jeśli potrzebujesz jedynie wybraną kwalifikację w zawodzie, nie musisz już przerabiać całego programu technikum. Od teraz możesz skończyć jedynie wybrany kwalifikacyjny kurs zawodowy i zdobyć bardzo konkretne umiejętności z zakresu określonej kwalifikacji. Nauka na kursach odbywa się w systemie zaocznym, wieczorowym lub stacjonarnym, w zależności od preferencji uczestników. Czas trwania kursów kwalifikacyjnych zależy od programu nauczania.

 

Charakterystyka kursów:

 

?    bezpłatne ?    dla dorosłych ( trzeba mieć 18 lat, innych ograniczeń nie ma) ?    dla wszystkich ( bez względu na dotychczasowe wykształcenie) ?    elastyczne i wygodne - zajęcia odbywają się w weekendy ( średnio dwa razy w miesiącu), ?    ułatwiają przekwalifikowanie się lub zdobycie nowych uprawnień zawodowych ?    dają następujące uprawnienia zawodowe, zależnie od wcześniejszego wykształcenia:

Zaświadczenie o ukończeniu kursu ? dla tych, którzy ukończyli kwalifikacyjny kurs zawodowy, Świadectwo potwierdzające uzyskanie kwalifikacji wyodrębnionych w danym zawodzie - dla tych, którzy ukończyli kwalifikacyjny kurs zawodowy i zdadzą egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie, Dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe w określonym zawodzie dla tych, którzy mają poziom wykształcenia wymagany dla danego zawodu (odpowiednio wykształcenie zasadnicze zawodowe lub średnie) oraz zdadzą egzaminy z zakresu wszystkich kwalifikacji wyodrębnionych w danym zawodzie.

 

KURSY SĄ BEZPŁATNE

 

Jak się zapisać?

 

Wymagane dokumenty:

- świadectwo ukończenia gimnazjum, ośmioletniej szkoły podstawowej lub szkoły średniej - wypełnione PODANIE (POBIERZESZ >>>TUTAJ)

 

Dokumenty od kandydatów są przyjmowane w sekretariacie szkoły:

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki ul. 1-go Sierpnia 26 37-450 Stalowa Wola tel: 15 8420640

Zobacz inne wpisy

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

UWAGA KONKURS!

19 lutego 2021 | Jakub Bożek

Zima wyjątkowo nas zaskoczyła w tym roku. Mamy sporo śniegu i niskie temperatury. Wszyscy powinniśmy się cieszyć temperaturą...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.