Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

"Okupacja niemiecka nad Sanem"

20 lutego 2020 | Agencja magico

W dniu 18 lutego 2020 r. w Sali Tradycji Zespołu Szkół Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki odbył się wykład połączony z prezentacją multimedialną o tematyce "Okupacja niemiecka nad Sanem" omówiony przez edukatora Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli panią Anetę Garanty. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas: 1Fg i 4TEC pod opieką pani dyrektor Lucyny Dul, pani Anny Ryzak, pani Anny Świetlińskiej oraz pani Anny Sibigi.

 

Wprowadzeniem do wykładu była lekcja otwarta z historii przeprowadzona 17 lutego 2020 r. w kl. 1Fg na temat "Społeczeństwo polskie pod okupacją".

 

W trakcie wykładu zostały przybliżone tragiczne losy rozwadowskich Żydów oraz działania lokalnej inteligencji: ks. Michała Potaczało, księżnej Anny i księcia Jerzego Lubomirskich, jak również lekarzy Eugeniusza Łazowskiego i Stanisława Matulewicza.

 

Celem tego spotkania było przedstawienie polityki okupanta niemieckiego wobec ludności żydowskiej na ziemiach polskich ze szczególnym uwzględnieniem terenów nadsańskich. Jest to ciekawa forma edukacji młodego pokolenia. Umożliwia kształtowanie postaw szacunku do drugiego człowieka oraz określa rolę żydowskiej społeczności w historii naszego regionu.

 

Komentarz: Anna Świetlińska

 

Zobacz inne wpisy

Warsztaty z Wędrującym Filmoznawcą

02 marca 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 1 marca 2021r. odbyły się warsztaty  filmowe online z Wędrującym Filmoznawcą  panem Mateuszem Wiskulskim na temat:...

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.