Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Olimpiada budowlana ? ,,Buduj z Pasją?

18 marca 2019 | Agencja magico

Dnia 14.03.2019 r uczniowie naszej szkoły Grzegorz Kuraś i Jakub Strużyński z klasy 3 TTBG brali udział w etapie regionalnym olimpiady budowlanej ?Buduj z Pasją?, który odbył się w Sandomierzu.

 

Była to  ósma edycja konkursu .Przeznaczona jest dla uczniów klas zasadniczej szkoły zawodowej kształcącej w zawodach budowlanych oraz dla uczniów technikum o specjalności budowlanej. Olimpiada przeprowadzana jest w trzech etapach: szkolnym, regionalnym i ogólnopolskim. Do eliminacji regionalnych zgłaszana jest jedna 2-osobowa drużyna reprezentująca daną szkołę. Do rywalizacji przystąpiło jedenaście ekip z placówek zawodowych trzech województw: małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Były to dwuosobowe zespoły z Krakowa, Limanowej, Stalowej Woli, Tarnobrzega, Jarosławia, Busaka-Zdroju, Staszowa, Rzeszowa, Brzeska, Olkusza i Sandomierza, które walczyły o awans do etapu ogólnokrajowego.

 

Rywalizację rozpoczął test teoretyczny z wiedzy budowlanej, technologii i materiałoznawstwa. Kolejnym polem rywalizacji było zadanie praktyczne. W tym roku uczniowie konkurowali w kwalifikacji B.18, są to prace murarskie i tynkarskie.

 

Olimpiada regionalna odbyła się pod patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, w ramach Krajowej Federacji Edukacji Zawodowej i Kultury Fizycznej ?Budowlani?.

 

Nasza szkoła zajęła 7 miejsce. Do olimpiady przygotowywali uczniów nauczyciele: Renata Bis i Bogdan Serafin. Serdecznie gratulujemy.

Opracowała: R. Bis

[gallery columns="4" link="file" ids="54810,54812,54813,54814"]

Zobacz inne wpisy

Warsztaty z Wędrującym Filmoznawcą

02 marca 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 1 marca 2021r. odbyły się warsztaty  filmowe online z Wędrującym Filmoznawcą  panem Mateuszem Wiskulskim na temat:...

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.