Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Patroni ulic Stalowej Woli

28 października 2019 | Agencja magico

Publikacja pod tym tytułem ukazała się właśnie nakładem Wydawnictwa Sztafeta. Uroczysta prezentacja książki odbyła się 24 października 2019 r. w Państwowej Szkole Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Stalowej Woli. Albumowe wydawnictwo zawiera biogramy wszystkich patronów ulic w mieście. Dzisiejsza Stalowa Wola ma ponad 200 ulic. Gdy powstawało osiedle przy Zakładach Południowych wytyczono ich zaledwie 15.

 

 

Przez dekady miasto się rozrastało, a więc przybywało ulic, zmieniały się też ich nazwy. Część z nich została nazwana ku pamięci osób zasłużonych dla kraju, ale część nosi miana postaci znanych tylko lokalnie. To właśnie te biogramy stanowią o wyjątkowości nowej publikacji " Sztafety ".

 

Książka ma charakter albumu, zawiera wiele zdjęć i ilustracji. To nie tylko książka o lokalnej historii, ale także efektowna i wartościowa pamiątka.

 

Każda opisywana ulica została sfotografowana. Dodatkowo, w publikacji zamieszczono zdjęcia miasta z lotu ptaka autorstwa Rafała Bieńkowskiego. I tu oglądający z pewnością będą mieć sporo frajdy, bo z góry, nawet dobrze nam znane fragmenty miejskiej zabudowy, wyglądają zupełnie inaczej.

 

Autorem książki jest znany z biogramów o Stalowej Woli - Pan Dionizy Garbacz.

 

Podczas uroczystej prezentacji książki naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 1Dg pod opieką p. Anny Świetlińskiej.

   

Zobacz inne wpisy

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.