Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Podróż w świat finansów

17 października 2018 | Agencja magico

W dniu 11 października 2018 roku klasa 1TP wraz z nauczycielami p. Justyną Czech oraz  p. Rafałem Sroczyńskim, odwiedziła Centrum Pieniądza im. Sławomira S. Skrzypka w Warszawie. Celem wycieczki była popularyzacja wiedzy z dziedziny ekonomii oraz historii pieniądza, a także przybliżenie w atrakcyjny sposób zagadnień związanych z rozwojem ekonomii i gospodarki pieniężnej.

 

Centrum Pieniądza skupia się również na zaprezentowaniu, jaką rolę pełnił pieniądz na przestrzeni dziejów. Przedstawia również historię powstania i funkcjonowania systemu bankowego i bankowości centralnej. Można tu się dowiedzieć,  w jaki sposób banki komercyjne przyczyniają się do kreacji pieniądza, a także jak bank centralny kontroluje podaż pieniądza w gospodarce.

Następnie uczniowie wraz z opiekunami udali się na Warszawskie Przedmieście, gdzie zwiedzili największy zabytkowy pałac w Warszawie, czyli monumentalny gmach Pałacu Prezydenckiego. Kolejnym punktem wycieczki był spacer w kierunku Zamku Królewskiego, który od XVI wieku był siedzibą władz I Rzeczypospolitej: króla i Sejmu.

 

Wycieczka była bardzo udana, a Warszawska Starówka zapisała się w naszej pamięci jako niezwykle piękna podczas złotej, polskiej jesieni.

 

Opracowanie:         Justyna Czech

Zdjęcia:                   Rafał Sroczyński

 

Zobacz inne wpisy

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.