Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Podsumowanie praktyk w ramach programu Erasmus+

16 maja 2024 | Bogusław Łój

W przededniu obchodów 20 rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, w szkole odbyło się spotkanie podsumowujące projekt „Praktyki zagraniczne budują karierę zawodową”, realizowany w ramach programu Erasmus + w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe i dofinansowany ze środków Unii Europejskiej. W projekcie uczestniczyło 24 uczniów o specjalnościach: technik logistyk, technik eksploatacji portów i terminali, technik budownictwa, technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik geodeta, technik urządzeń i systemów energii odnawialnej.

W dniach 9.03.24 r. – 23.03 2024 r. młodzież realizowała praktyki zawodowe na terenie firm w hiszpańskiej Sewilli. Opiekę nad grupą sprawowali p. Iwona Szewc i p. Andrzej Kułakowski. Celem podsumowania projektu było upowszechnienie wśród społeczności stalowowolskiej wyników pracy podjętej w ramach działań projektowych oraz podzielenie się cennymi doświadczeniami uczniów zdobytymi w trakcie pobytu na praktykach zawodowych w Hiszpanii. „Dzień Erasmusa” był doskonałą okazją do zapoznania się z bogatą ofertą doskonalenia zawodowego jaką od wielu lat oferuje Zespół Szkół Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki.

Uczniowie, nauczyciele, zaproszeni goście oraz przedstawiciele lokalnych mediów mieli możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnych na temat przebiegu praktyk oraz spotkania w formie zdalnej z przedstawicielem firmy Euromind, która pełniła funkcję instytucji przyjmującej uczniów w Hiszpanii. Dyrektor szkoły p. Jacek Bożek wraz z opiekunami  grupy wręczyli uczniom certyfikaty uczestnictwa w praktykach. Imprezę uświetniły pokazy tańca w wykonaniu uczniów Karoliny Chudy i Jakuba Szabata. W trakcie spotkania uczniowie klasy 3TC wykonywali pamiątkowe wachlarze i kwiaty z motywami kultury hiszpańskiej. Uczennica klasy II TC, Magdalena Łętek, przygotowała na tą okazję obraz z motywami krajobrazu śródziemnomorskiego. Młodzież zaprezentowała swoje  umiejętności wokalne śpiewając na scenie piosenki hiszpańskie a uczeń klasy 3TL Michał Herdzik przeprowadził krótką lekcję języka hiszpańskiego. Impreza zakończyła się degustacją potraw  kuchni hiszpańskiej.

Dzieląc się swoim doświadczeniem uczniowie podkreślali jak ważne dla nich było zdobycie większej samodzielności, pewności siebie i motywacji do nauki i pracy. Udział w praktykach był doskonałą okazją do poznania praktycznych aspektów swojej przyszłej pracy ale również świetną zabawą.

Oprac. Aneta Żukowicz
A.Ł

Zobacz inne wpisy

Wyjazd na Dzień Otwarty do WSIiZ w Rzeszowie

12 czerwca 2024 | Bogusław Łój

28 maja uczniowie klasy 1TP, 2TLM, 2 TP, 2 TBW i 4TP wzięli udział w wycieczce do uczelni WSIiZ z siedzibą w Kielnarowej pod...

Podkarpacki Turniej Glazurników Szkół Budowlanych

05 czerwca 2024 | Bogusław Łój

W tym roku szkolnym kolejny etap Podkarpackiego Turnieju Glazurników Szkół Budowlanych odbył się 24 maja w Zespole Szkół Zakładu...

Zakończyła się X edycja programu edukacyjnego „Bosch Home Comfort szkoli”. Uczniowie w zawodzie Technik Urządzeń i Systemów...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.