Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Praktyki zagraniczne dla uczniów ZS Nr 2 w Stalowej Woli

09 marca 2021 | Jakub Bożek

Mamy przyjemność poinformować, że Komisja Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE) w Warszawie pozytywnie oceniła wniosek o przyznanie akredytacji dla ZS Nr 2 w Stalowej Woli. Jest to dla naszych uczniów świetna wiadomość i stanowi to krok milowy do realizacji wyjazdów na praktyki zagraniczne w ramach programu Erasmus+.

Grupa uczniów wraz z opiekunem pod tarasem widokowym Metropol Parasol w Sevilli


Jest to szansa na wyjazd zagraniczny dla uczniów szkoły i realizację praktyk zawodowych np. w słonecznej Hiszpanii.
Udział w mobilności edukacyjnej ma się stać realną szansą rozwoju dla każdego ucznia oraz przedstawiciela kadry szkolnej, kadry kształcenia i szkolenia zawodowego, oraz kadry działającej na rzecz organizacji edukacji dorosłych.
Osoby młode i pracujące z młodzieżą będą mogły uzyskać wiele możliwości poszerzenia kompetencji kluczowych i indywidualnego rozwoju na drodze uczenia się pozaformalnego i nieformalnego. Będzie to możliwe dzięki planowanemu znacznemu zwiększeniu środków na dofinansowanie działań mobilnościowych.

Widok na stadion w Maladze


Program Erasmus+ na lata 2021-2027 nie został jeszcze przyjęty przez prawodawców UE, ale Komisja Europejska uruchomiła już pierwsze działania, mające na celu ułatwienie potencjalnym beneficjentom składanie wniosków, co będzie możliwe po przyjęciu podstawy prawnej i zatwierdzeniu programu (Akredytacja).
Przyznanie Akredytacji jest gwarancją regularnego otrzymywania dofinansowania na działania związane z mobilnością w ramach programu Erasmus+, jeśli realizacja działań będzie przebiegała bez zastrzeżeń.
Nowością w programie Erasmus+ jest możliwość wnioskowania o przyznanie Akredytacji w ramach uproszczonej procedury – jednorazowo na całą edycję programu.
W nowym programie termin „Akredytacja” oznacza nie znak jakości, a możliwość uczestnictwa w programie, to rodzaj „biletu wstępu do programu”.

Opracowanie:
Artur Wróblewski
Jakub Bożek

Uczniowie pod pomnikiem na Plaze del Triunfo w Sevilli

Zobacz inne wpisy

Narodowe Czytanie w Złotej Kościuszkowskiej

21 października 2021 | Dariusz Smolarek

Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja społeczna, której celem jest promowanie literatury polskiej. Co roku w wielu miejscach w...

204. rocznica śmierci patrona szkoły

20 października 2021 | Bogusław Łój

15. października 2021 roku minęła 204. rocznica śmierci Tadeusza Kościuszki – patrona naszej szkoły. Z tej okazji, dwa dni...

Powiadomienie o wyborze oferty - TIK

19 października 2021 | Dariusz Smolarek

Powiadomienie o wyborze oferty na dostawę sprzętu TIK dla potrzeb realizacji Rządowego Programu rozwijania szkolnej infrastruktury...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.