Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Praktyki zagraniczne w Hiszpanii i Portugalii

10 marca 2023 | Dariusz Smolarek

W niedzielę 5 marca, uczniowie naszej szkoły zakończyli swój pobyt w Hiszpanii i Portugalii, gdzie odbywali dwutygodniowe praktyki zagraniczne. Po raz kolejny szkoła mogła skorzystać z dobrodziejstw jakie daje uczestnictwo w programie Erasmus+, który od wielu lat z powodzeniem realizowany jest w Zespole Szkół Nr 2 im. im Tadeusza Kościuszki. Tym razem uczniowie klas 4Ep,3TL, 2TL, 4Dg, 3TEM i 2 TPM uczestniczyli w praktykach zawodowych w miejscowościach: Setubal (Portugalia) i Malaga (Hiszpania). Po dwumiesięcznych przygotowaniach w zakresie językowym i organizacyjnym, rozpoczął się dla obu grup niezwykle intensywny i pełen wrażeń czas pracy, połączony jednocześnie z wypoczynkiem. Uczniowie kierunków technik logistyk i technik przemysłu mody, w ramach własnych specjalizacji, mieli niepowtarzalną możliwość obserwowania i wykonywania różnorodnych prac. Dzięki regularnej ocenie wyników swojej pracy mogli doskonalić własny warsztat i wymieniać doświadczenia. W płynnej realizacji działań, pomagali uczniom przedstawiciele organizacji przyjmującej - Euromind, która zapewniała wsparcie organizacyjne i językowe.

Cudownym dopełnieniem czasu, były wycieczki krajoznawcze do: Lizbony, Malagi, Granady, Rondi, Setenili de las Bodegas. Wszystkie te miejsca na długo pozostaną w pamięci uczniów, ze względu na swój niepowtarzalny urok. Kontakt z wieloma aspektami kultury Andaluzji i rejonów Lizbony, był kolejną cenną korzyścią, którą uczniowie uzyskali w trakcie swego pobytu na praktykach zagranicznych. Odkryli również, jak ważna jest praktyczna umiejętność komunikatywnego posługiwania się językiem obcym oraz dostrzegli konieczność zdobywania innych, przydatnych umiejętności społecznych. Wspólne spędzanie czasu dało wielu z nich możliwość zawarcia nowych przyjaźni i poznania się lepiej poza środowiskiem szkolnym.

Już wkrótce uczniowie będą chcieli podzielić się swoimi wrażeniami z pobytu na praktykach, w trakcie Dni Erasmusa+. Zachęcamy już dziś do udziału w tym wydarzeniu.

Flaga UE i napis Współfinansowane przez Unię Europejską

Zobacz inne wpisy

Dzień Ziemi 2023

27 marca 2023 | Dariusz Smolarek

Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, więc to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących...

 Zapraszamy wszystkich do udziału w akcji ekologicznej: ''Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci''. Zbiórka dotyczy zużytego...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.