Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

PROFILAKTYKA ZE STALOWOWOLSKĄ POLICJĄ  

04 grudnia 2020 | Dariusz Smolarek

Prelekcja dla młodzieży dotycząca problematyki uzależnień

W ramach profilaktyki szkolnej  funkcjonariusz stalowowolskiej komendy asp. szt. Robert Kotwica przeprowadził spotkania z młodzieżą klas pierwszych i drugich. Uczniowie mogli poznać bliżej tematykę problematyki zażywania środków psychoaktywnych. Głównym tematem spotkania były „współczesne uzależnienia młodzieży”.

Poruszona została również problematyka negatywnych konsekwencji ich zażywania. Podczas wykładu uczniowie oglądali prezentację której celem było przekazanie słuchaczom jak szkodliwe i niebezpieczne są środki psychoaktywne. Młodzież z dużym zaangażowaniem uczestniczyła w spotkaniu.  

Na koniec przedstawiciel KPP Stalowa Wola poinformował uczniów uczestniczących w spotkaniu o trzech punktach konsultacyjnych dla osób pokrzywdzonych, potrzebujących wsparcia.

Pierwszy Ośrodek to Stalowowolski Ośrodek Wsparcia i Interwencji Kryzysowej udziela pomocy psychologicznej oraz wsparcia dzieciom, młodzieży i dorosłym, których rodziny znalazły się w ostrym kryzysie , zagrożone są poważnymi urazami fizycznymi i psychicznym lub przeżyły poważną stratę.

SOWIK ul . Polna 18, 37- 464 Stalowa Wola

tel: 15 642- 52- 99

tel: 15 642-52- 93

Drugim punktem konsultacyjnym jest;,, KOMPAS”

Stalowa Wola ul. Hutnicza 8 ( I piętro) dawna siedziba Poradni MONAR)

Do punktu zapraszają : rodziców, dzieci i młodzież eksperymentującą z substancjami psychoaktywnymi.

Pomoc świadczona w Punkcie jest bezpłatna.

Trzecim ośrodkiem jest Okręgowy Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Stalowej Woli.

Ośrodek mieści się na ul. Ofiar Katynia 8 a, 37-450 Stalowa Wola

Tel: 530 100 610 lub 530 100 710

Pomoc świadczona w Ośrodku jest bezpłatna.     

Pedagog szkolny
Sylwia Pacholec

   

Zobacz inne wpisy

Warsztaty z Wędrującym Filmoznawcą

02 marca 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 1 marca 2021r. odbyły się warsztaty  filmowe online z Wędrującym Filmoznawcą  panem Mateuszem Wiskulskim na temat:...

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.