Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Projekt ?BohaterOn?

02 czerwca 2019 | Agencja magico

Jesienią zeszłego roku nasza szkoła włączyła się w projekt w ramach III części edycji ogólnopolskiej kampanii ?BohaterOn ? włącz historię!?. Kampania miała na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych, symbolicznych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju.

 

Projekt miał edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne i budować wrażliwość społeczną. W ramach kampanii odbyło się też 29 października 2018 roku seminarium w Oddziale IPN w Rzeszowie, w którym uczestniczyły panie: Longina Ordon i Iwona Szewc.

 

W projekt zaangażowali się również uczniowie naszej szkoły, w czasie lekcji o tematyce Powstania Warszawskiego, poznali sylwetki bohaterów walk o stolicę, a następnie przygotowali i wysłali 50 kartek do Powstańców Warszawskich.

 

Miło nam poinformować, że w bieżącym tygodniu uczeń klasy 2AW Grzegorz Żak otrzymał list od powstańca prof. dr hab. Leszka Kosińskiego z podziękowaniami za to, że uczniowie pamiętają o zrywie powstańczym i o samych powstańcach, których jest już coraz mniej. Napisał także o tym jak ważna była odbudowa zrujnowanego kraju zakazie kształcenia się Polakom w czasie okupacji.

   

I. Szewc

Zobacz inne wpisy

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.