Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Promocja książki ?Kosciuszko. Friend of Humanity. Przyjaciel Ludzkości?

18 stycznia 2019 | Agencja magico

Dzięki staraniom dr Ernestyny Skuriat ? Kozek (prezes australijskiej Fundacji Kosciuszko Heritage) ukazała się drukiem antologia poezji i prozy, która jest pokłosiem międzynarodowego konkursu kościuszkowskiego ? The International Kosciuszko Bicentenary Competition.

 

W konkursie wzięli udział twórcy z 18. krajów, m. in. z Argentyny, Armenii, Australii, Bułgarii, Belgi, Indonezji, Irlandii, Japonii, Kanady, Libanu, Polski, Stanów Zjednoczonych, Tajwanu, Ukrainy i Wielkiej Brytanii. Między laureatów rozdzielono 18 tysięcy dolarów australijskich. Na pule nagród złożyły się granty z Senatu RP, Konsulatu RP w Sydney, Stowarzyszenia Wspólnota Polska oraz dotacje australijskiego portalu Puls Polonii.

 

Publikacja dociera do nas właśnie z Australii. Zaprezentujemy ją niebawem społeczności szkolnej i środowisku lokalnemu. Walory merytoryczne publikacji przedstawi wicedyrektor dr Longina Ordon, która pracowała w jury tego międzynarodowego konkursu. Zainteresowanych już teraz tą wartościową publikacją kościuszkowską podajemy adres mailowy do Pana Roberta Kosciuszki, (robert@kosciuszko.eu), gdzie można uzyskać więcej informacji na temat książki.

   

Zobacz inne wpisy

Warsztaty z Wędrującym Filmoznawcą

02 marca 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 1 marca 2021r. odbyły się warsztaty  filmowe online z Wędrującym Filmoznawcą  panem Mateuszem Wiskulskim na temat:...

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.