Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

SIGG XVI

15 lutego 2018 | Agencja magico

SIGG to symulacyjna gra inwestycyjna, która uczy młodych ludzi inwestowania na giełdzie. Organizatorem projektu jest Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie pod honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Finansów.

 

Projekt adresowany jest do uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych, którzy w zespołach 2-4 osobowych pod opieką nauczyciela inwestują wirtualne 20000 zł.

 

W roku szkolnym 2017/18 z ZSP Nr 2 w SIGG XVI uczestniczyło 10 zespołów z klasy 2TLM oraz 2TBG. SIGG składa się z dwóch odbywających się równocześnie elementów: symulacyjnej gry inwestycyjnej, która prowadzona jest na platformie szkoleniowej gdzie uczniowie inwestują w akcje spółek z indeksów WIG20 i WIG40 oraz Kursu e-learningowego, obejmującego niezbędną wiedzę o metodach inwestowania oraz mechanizmach rządzących rynkiem kapitałowym. W grze giełdowej zespół z klasy II TGO w składzie Joanna Pawlus, Aleksandra Wojewoda, Kacper Zakrzewski oraz Karol Kusz uzyskali 17,28% wzrostu wartości portfela.

 

Kurs e-learningowy został zakończony klasówką on-line, która odbyła się w dniach 08.01. ? 15.01.2018r. Dostęp do klasówki był dla uczniów, którzy w pierwszych sześciu testach uzyskali wynik co najmniej 70% . W tym roku szkolnym najlepszy wynik osiągnęła Aleksandra Wojewoda z kl.2TGO uzyskując certyfikat z kursu e- learningowego.

 

Opracowanie: Justyna Czech, szkolny koordynator projekt

Zobacz inne wpisy

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.