Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Śladami sztuki renesansowej Krakowa i Wieliczki

31 października 2018 | Agencja magico

W dniu 25 października 2018 r. uczniowie z klas 1TB, 1TC i 3AW wraz z Panem Dyrektorem T. Sekulskim oraz nauczycielami J. Czech, A. Świetlińską i Ks. M. Polakiem odbyli wycieczkę do Wieliczki i Krakowa.

 

Celem wycieczki krajoznawczej była popularyzacja wiedzy z zakresu historii, geografii i religioznawstwa. Zwiedzono Kopalnię  Soli w Wieliczce w tym Kaplicę Św. Kingi wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Następnie uczniowie wraz z opiekunami udali się do Centrum Św. Jana Pawła II ,,Nie lękajcie się? w Krakowie. Kolejnym punktem wycieczki był spacer po Rynku Głównym. Odświeżyliśmy ponownie zabytki sztuki renesansowej: Kościół Mariacki, Akademię Krakowską, Sukiennice, wytwórczość cechów rzemieślników krakowskich.

 

Wycieczka była udana, a Wieliczka i Kraków zapisały się w naszej pamięci jako niezwykłe miejsca, zabytki w dziejach polskiej historii.

 

Opracowanie:  A. Świetlińska

Zdjęcia:    J. Czech, Ks. M. Polak

 

Zobacz inne wpisy

Warsztaty z Wędrującym Filmoznawcą

02 marca 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 1 marca 2021r. odbyły się warsztaty  filmowe online z Wędrującym Filmoznawcą  panem Mateuszem Wiskulskim na temat:...

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.