Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Spotkanie społeczności szkolnej Zespołu Szkół Nr 2 z Prezydentem Stalowej Woli

16 marca 2023 | Dariusz Smolarek

Dnia 15 marca w auli Zespołu Szkół Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki odbyło się spotkanie reprezentantów samorządów klasowych oraz członków Samorządu Uczniowskiego z Prezydentem Stalowej Woli panem Lucjuszem Nadbereżnym. Spotkanie dotyczyło projektu powołania Młodzieżowej Rady Miasta, a także  poznania oczekiwań, potrzeb oraz inicjatyw młodych ludzi kształcących się i mieszkających na terenie Stalowej Woli. Młodzież naszej szkoły miała szansę przedstawić Panu Prezydentowi swoją opinię na temat atrakcyjności miasta, ofert lokalnego rynku pracy oraz szans rozwoju.

Pani Marta Ślusarczyk reprezentująca Stalowowolskie Centrum Aktywności Lokalnej przedstawiła projekt utworzenia centrum młodzieżowego, oferującego atrakcyjne formy spędzania czasu wolnego, a także możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań,  nabywania nowych umiejętności, wymianę doświadczeń oraz integrację środowiska młodzieżowego.            

Pan Mateusz Płeszka przedstawił zebranym koncepcję funkcjonowania Młodzieżowej Rady Miasta, która ma reprezentować interesy młodzieży naszego regionu, a także rozwijać ideę samorządności i tożsamości lokalnej.

W trakcie podsumowania spotkania Pan Prezydent podkreślił znaczącą rolę, jaką odgrywają młodzi ludzie w kształtowaniu przyszłości Stalowej Woli.

Samorząd Uczniowski Złotej Kościuszkowskiej pragnie podziękować szanownym gościom za wizytę w murach naszej szkoły, konstruktywną dyskusję, a przede wszystkim za umożliwienie młodym ludziom współdecydowania o sprawach miasta i wpływania na jego funkcjonowanie. 

Opracowała: Monika Kułacz

Zobacz inne wpisy

Dzień Ziemi 2023

27 marca 2023 | Dariusz Smolarek

Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, więc to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących...

 Zapraszamy wszystkich do udziału w akcji ekologicznej: ''Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci''. Zbiórka dotyczy zużytego...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.