Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Spotkanie uczniów z inspektorami Państwowej Inspekcji Pracy

28 kwietnia 2022 | Dariusz Smolarek

5 kwietnia odbyło się w auli szkoły spotkanie 60 uczniów Technikum  i Szkoły branżowej z inspektorami Państwowej Inspekcji Pracy w Rzeszowie. Celem spotkania było poszerzenie wiedzy przyszłych pracowników branży budowlanej w zakresie prawnej ochrony pracy, zaznajomienie młodzieży z zagrożeniami związanymi z wykonywaniem pracy, a także przepisami i zasadami dotyczącymi bezpieczeństwa pracy podczas wykonywania prac budowlanych.

Warto zaznaczyć, że podczas spotkania inspektorzy pracy na przykładach wypadków przy pracy z udziałem młodych pracowników przedstawiali zagrożenia występujące na budowach oraz metody ich ograniczania.

Tego typu spotkania adresowane do uczniów szkół o profilach budowlanych są jedną z form oddziaływania prewencyjnego, mającą na celu kształtowanie szeroko pojętej kultury bezpieczeństwa. Przypomnijmy, że  nasza szkoła od lat uczestniczy w programie edukacyjnym " Kultura bezpieczeństwa" organizowanym przez PIP.

Opracowanie: mgr inż. B. Dzikowska
Red. P.U.  

Zobacz inne wpisy

Dzień Otwarty 2022 - Fotorelacja

27 maja 2022 | Bogusław Łój

...

Pączek dla Afryki

26 maja 2022 | Bogusław Łój

W okresie Wielkiego Postu na terenie naszej szkoły przeprowadzona została akcja charytatywna pod hasłem "Pączek dla Afryki". Organizatorami...

SZKOLENIE BRANŻOWE

25 maja 2022 | Dariusz Smolarek

28 kwietnia 2022 roku  odbyło się szkolenie   dla  uczniów naszej szkoły, dotyczące branży instalacyjnej i energetyki...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.