Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Sukces absolwentki Technikum Odzieżowego Eweliny Kowal

17 marca 2019 | Agencja magico

Ewelina Kowal - projektantka mody, absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU w Krakowie. Tegoroczna finalistka Cracow Fashion Awards. Kolekcja ?New Romantic? zdobyła następujące nagrody: zaprezentowanie kolekcji podczas Tygodnia Mody w Mediolanie (Milan Fashion Week), publikację we włoskim magazynie oraz wyróżnienie przez Radę Wysokiej Mody pod przewodnictwem Anny Jatczak.

 

Kolekcja ?New Romantic? to własna interpretacja kobiecej sylwetki lat 80-tych, w tym nurtu muzycznego New Romantic. Jest to współczesny obraz minionych lat. Szerokie ramiona optycznie powiększające sylwetkę oraz mocno zwężona talia dodająca kobiecości to ukłon w stronę stylu lat 80-tych. Projektantka nadaje kolekcji nowoczesnego charakteru  poprzez zastosowanie innowacyjnych technik plisowania (plisy z nadrukiem). W poszczególnych projektach plisowania umieszczone są w formie detalu wzbogacającego sylwetkę. Kolekcję uzupełniają własnoręcznie wykonane skórzane, szerokie pasy oraz autorskie nakrycia głowy.

 

Do stworzenia kolekcji projektantka wykorzystała tkaniny o naturalnym składzie - kaszmir, jedwab i wełnę. W ten sposób nadała szlachetności wyrobom. Nieprzypadkowa kolorystka w odcieniach bieli, czerni i beżu ma na celu nadać kolekcji eleganckiego i wyniosłego charakteru .

 

Kolekcja ?New Romantic? jest osobiście przeze mnie skonstruowana i uszyta. W ten sposób chciałam ukazać swój kunszt krawiecki i własne spojrzenie na modę. Ze względu na fascynację do mody z przeszłości, obrałam sobie jeden cel: ukazać minione lata 80 w nowoczesnym wydaniu ? mówi projektantka.

Ewelina Kowal zaprezentuje wyróżnioną kolekcję podczas dnia otwartego, który odbędzie się 25.04.2019 r. Zapraszamy uczniów III klas gimnazjum i 8 klasy szkoły podstawowej.

 

Zobacz inne wpisy

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.