Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Sukces ucznia ZS Nr 2 w Finale Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia"

06 lutego 2024 | Bogusław Łój

W dniach 30.01-2.02.2024 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich BUDMA 2024 odbył się finał 52. edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”.

Zadaniem jego uczestników było rozwiązanie testu wiedzy oraz wykonanie zadania praktycznego w sześciu kategoriach: monter systemów suchej zabudowy, malarz-tapeciarz, monter instalacji sanitarnych, murarz-tynkarz, wykonawca robót posadzkarsko-okładzinowych oraz dekarz.

Spośród 89 uczestników startujących w eliminacjach okręgowych w kwalifikacji montaż systemów suchej zabudowy – uczeń naszej szkoły Patryk Sprysak z klasy 3B1 zakwalifikował się do ścisłego finału i uzyskał III miejsce w Polsce.

Turniej Budowlany „Złota Kielnia” jest jedynym konkursem, który od przeszło 52 lat daje uczniom branżowych szkół I stopnia (dawniej zasadniczych szkół zawodowych) możliwość sprawdzenia siebie i odniesienia sukcesu edukacyjnego. Jego formuła jest zbliżona do zewnętrznych egzaminów zawodowych, co pozwala uczniom określić swoje przygotowanie do podjęcia pracy w zawodzie.

Finaliści turnieju mają prawo do zwolnienia z części pisemnej egzaminu zawodowego, dlatego poziom rywalizacji jest bardzo wysoki.

Organizatorem Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Edukacji Budowlanej i Kultury Fizycznej w Grudziądzu. 

Uczniów do turnieju przygotowywali nauczyciele przedmiotów zawodowych: mgr inż. Renata Bis i mgr Bogdan Serafin.

Opiekę  nad  uczniem podczas finału sprawował Łukasz Bieniaszewski. Gratulujemy sukcesu!

Opracowała: Renata Bis

A.Ł.

Zapraszamy do FOTORELACJI z wydarzenia, fot. Szymon Starnawski/Grupa Murator

Zobacz inne wpisy

ZIELONO-CZARNE ANIOŁY - Zbiórka Książek

29 lutego 2024 | Dariusz Smolarek

Zapraszamy uczniów do zaangażowania w akcję zorganizowaną przez Stowarzyszenie Kibiców Stali Stalowa Wola oraz Ośrodka Kibice...

23 lutego obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. W ramach profilaktyki przedstawiamy jaka jest rola rodziny w promocji...

Zapraszamy uczniów klas ósmych na dzień otwarty szkoły w dniu 14 marca 2024 r. Start: 9:00 Zakończenie: 13:00 ...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.