Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Święto Patrona w Złotej Kościuszkowskiej

16 kwietnia 2024 | Bogusław Łój

9 kwietnia w Zespole Szkół Nr 2 w Stalowej Woli, odbyły się uroczyste obchody Święta Patrona Szkoły - Tadeusza Kościuszki, który był bohaterem wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych i przywódcą pierwszego powstania o zachowanie suwerennego bytu Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. Mimo klęski Insurekcji Kościuszkowskiej, stał się wzorem dla kolejnych pokoleń walczących o wolną Polskę.

Doskonały inżynier i strateg, dobrze wiedział, że szansa na zwycięstwo tkwi w woli walki, odwadze i jedności. Dążył do wolności całego narodu i poprawy bytu każdego człowieka.

"Siebie samego zwyciężaj - to największe zwycięstwo" te słowa Patrona naszej szkoły powinny być wyzwaniem i zobowiązaniem dla całej społeczności szkolnej.

Uroczystość miała bardzo podniosły charakter, a wzięli w niej udział uczniowie, nauczyciele, dyrekcja szkoły, a także starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny oraz wicestarosta stalowowolski Mariusz Sołtys oraz były dyrektor naszej szkoły Włodzimierz Smutek. Jednym z najważniejszych punktów programu było przyznanie Odznak Godny Patrona Szkoły, które za efektywną pracę na rzecz szkoły, kształtowanie postaw i wartości uosabiane przez Tadeusza Kościuszko, w tym roku otrzymały: Oliwia Bidas z kl. 4A i Barbara Jaskot z kl. 5Fp.

Na kolejne stopnie awansu mianowano uczniów klas Liceum Ogólnokształcącego o edukacji wojskowej.

Ponadto nagrodzono uczniów za konkurs wiedzy pt. "Tadeusz Bonawentura Kościuszko. Reformator i patriota", który odbył się w naszej szkole 3 kwietnia 2024 r. Pierwsze miejsce zdobył Piotr Mączka z kl. 1TP; drugie miejsce Krzysztof Golik z kl.1TWE; trzecie zaś miejsce ex aequo: Nikola Powęzka i Mateusz Kopieniak z kl.1TL

Uroczystość Święta Patrona poprowadzili Klaudia Ozga z kl. 4TC i Bartosz Bakota z kl. 4TBG.

Uroczystość przygotowali członkowie Zespołu Nauczycieli do Pracy z Patronem Szkoły: Anna Ryzak, Iwona Szewc, Marian Herok, Małgorzata Grzesik, Magdalena Smolarek.

A. Ł.

Zobacz inne wpisy

Finał wojewódzki Licealiady w koszykówce 3x3

20 maja 2024 | Dariusz Smolarek

15 maja w Przemyślu uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce w wojewódzkim finale Licealiady w koszykówce 3x3. Chłopcy odnieśli...

Zapraszamy na emocjonujące wydarzenie! Miło nam poinformować, że w dniach 23-25 maja 2024 r. nasza szkoła, Zespół Szkół...

Podsumowanie praktyk w ramach programu Erasmus+

16 maja 2024 | Bogusław Łój

W przededniu obchodów 20 rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, w szkole odbyło się spotkanie podsumowujące projekt...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.