Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Systemy Suchej Zabudowy Radom 2021

08 października 2021 | Jakub Bożek

W dniu 5 października 2021 r. otrzymaliśmy dobrą wiadomość. Uczeń klasy 2TW w zawodzie technik robót wykończeniowych w budownictwie Tomasz Piela został zakwalifikowany do 2-dniowego finału eliminacji ogólnopolskich Systemy Suchej Zabudowy 2021.

Wydarzenie jest częścią projektu Erasmus+ pt. „WeRskills – platforma informacyjno-konsultacyjna wspierająca proces pozyskiwania talentów do udziału w konkursach umiejętności zawodowych na poziomie krajowym i europejskim” koordynowanego przez Łukasiewicz – Instytut Technologii Eksploatacji.

Zawody w Radomiu mają charakter eliminacji ogólnopolskich do SkillsPoland 2021 – wydarzenia na skalę kraju, które promuje praktyczną naukę zawodu oraz współpracę z przedsiębiorcami. Zwycięzcy SkillsPoland 2021 będą reprezentowali Polskę na WorldSkills Szanghaj 2022. WorldSkills oraz EuroSkills to międzynarodowe cykliczne wydarzenia, których zadaniem jest promowanie umiejętności zawodowych. Są to zawody umiejętności praktycznych, w których rywalizuje 30 państw europejskich i aż 82 państwa w edycji globalnej konkursu. To największe tego rodzaju zawody na świecie.

Tomek wykonał zadanie treningowe (montaż Systemów Suchej Zabudowy wg załączonego rysunku i specyfikacji) pod okiem swojego opiekuna, Pana Roberta Szafrana. Jury konkursowe dokonało oceny nadesłanych prac i wyłoniło uczestników finału eliminacji ogólnopolskich.  Obok zawodników z Gliwic, Olkusza, Lublina, Radomia, Radzynia Podlaskiego, Piotrkowa Trybunalskiego i Nowego Dworu Mazowieckiego znalazł się nasz uczeń Tomasz Piela. 

Zadaniem uczestników będzie wykonanie montażu Systemów Suchej Zabudowy na profesjonalnie przygotowanych stanowiskach w Zespole Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w Radomiu.

Życzymy sukcesów w dalszych zmaganiach.

Poniżej można obejrzeć film konkursowy:

Zobacz inne wpisy

Narodowe Czytanie w Złotej Kościuszkowskiej

21 października 2021 | Dariusz Smolarek

Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja społeczna, której celem jest promowanie literatury polskiej. Co roku w wielu miejscach w...

204. rocznica śmierci patrona szkoły

20 października 2021 | Bogusław Łój

15. października 2021 roku minęła 204. rocznica śmierci Tadeusza Kościuszki – patrona naszej szkoły. Z tej okazji, dwa dni...

Powiadomienie o wyborze oferty - TIK

19 października 2021 | Dariusz Smolarek

Powiadomienie o wyborze oferty na dostawę sprzętu TIK dla potrzeb realizacji Rządowego Programu rozwijania szkolnej infrastruktury...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.