Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Szkoła przyjazna dla Sprawiedliwego Handlu - World Fairtrade Challenge 2018

12 maja 2018 | Agencja magico

W dn. 11.05.2018 r.  nasza szkoła wzięła udział w kampanii Społeczności Przyjaznych dla Sprawiedliwego Handlu - World Fairtrade Challenge 2018. W jej ramach uczniowie klas 3TB, 3Z13 i 2TL na zajęciach z przedmiotu działalność gospodarcza uczestniczyli w lekcji poprowadzonej przez naucz. Małgorzatę Terlecką na temat Sprawiedliwego Handlu i jego wpływu na najuboższych rolników i pracowników najemnych krajów rozwijających.  O tym, jak działa Fairtrade  można było się dowiedzieć również z plakatów i ulotek rozwieszonych na korytarzu szkoły i w klasopracowni podstaw przedsiębiorczości.

 

FAIRTRADE  to międzynarodowy znak certyfikacyjny, którym oznaczane są produkty wyprodukowane z poszanowaniem standardów społecznych i ekologicznych. Robiąc codzienne zakupy, wybierając produkty ze znakiem FAIRTRADE takie jak kawa, herbata czy kakao, mamy pewność, że przy ich produkcji spełnione zostały kryteria zapewniające producentom bezpieczne i sprawiedliwe ich wytwarzanie oraz godziwą zapłatę.  Są to produkty pochodzące z upraw bez GMO, gdyż wytyczne i standardy środowiskowe FAIRTRADE zabraniają rolnikom  uprawiania genetycznie modyfikowanych roślin.

 

Udział w kampanii jest efektem współpracy naszej szkoły z Fundacją ?Koalicja Sprawiedliwego Handlu? ? Fairtrade Polska.

 

Dodatkowe informacje:

http://www.fairtrade.org.pl/

https://www.fairtradechallenge.org

  [gallery link="file" ids="50546,50547,50548,50549,50551,50552,50553,50554,50555"]

Zobacz inne wpisy

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.