Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Uczniowie klasy IV TLE w Oświęcimiu - Brzezince

11 grudnia 2017 | Agencja magico

W dniu 08.12.2017 młodzież z klasy IV TLE wraz z wychowawcą p. Barbarą Tworek i p. Anną Blachą udała się na teren byłego hitlerowskiego obozu zagłady Auschwitz ? Birkenau po to by naocznie ujrzeć prawdę o nazizmie i zachować w pamięci to miejsce zbiorowego ludobójstwa.

 

Z pewnością był to najbardziej smutny i wstrząsający obraz braku humanitaryzmu, jaki kiedykolwiek widzieliśmy. Jednakże, Oświęcim dowiódł, że żadna otchłań zgrozy nie może zniszczyć ludzkości i złamać woli człowieka, by żyć w wolności, godności i sprawiedliwości. Męczeńska śmierć ok. 1.500 000 niewinnych ludzi jest najmocniejszym wezwaniem o trwały pokój na świecie. Jest ostrzeżeniem, które musi być dla następnych generacji przestrogą przed tragedią, jaką w czasie II Wojny Światowej zgotował dla ludzkości zwyrodniały faszyzm. 

 

?Zgroza oświęcimska jest tak wielka, że słowa pozostają bezsilne do tego stopnia, iż wydają się być profanacją. Popioły zamordowanych przytłaczają nasze sumienie i nakazują milczenie?.

Maurice Plantier ? Minister ds. Kombatantów z Francji

  [[WidgetGallery|{"id": "590" override_thumbnail_settings="0" thumbnail_width="100" thumbnail_height="75" thumbnail_crop="1" images_per_page="20" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Show as slideshow]" order_by="sortorder" order_direction="ASC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]  

Zobacz inne wpisy

Warsztaty z Wędrującym Filmoznawcą

02 marca 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 1 marca 2021r. odbyły się warsztaty  filmowe online z Wędrującym Filmoznawcą  panem Mateuszem Wiskulskim na temat:...

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.