Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Udane starty Lekkoatletów ZSP 2 w Stalowej Woli

16 Grudzień 2018 | Agencja magico

Zbliżamy się do końca roku 2018. Czas na małe podsumowanie startów lekkoatletów w I semestrze roku szkolnego 2018/2019.

Pierwszym i bardzo udanym startem był w dalekim Kołobrzegu w Finale Krajowym Korespondencyjnej Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych Chłopców, gdzie nasza drużyna zajęła V miejsce, następnie przyszedł czas na starty w lokalnych zawodach.

Kolejnym startem był udział w Rejonowej Licealiadzie Korespondencyjnej Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych, gdzie dziewczęta zajęły III, a chłopcy I miejsce awansując do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w maju. Kolejnym starem był start w Sztafetowych Biegach Przełajowych, gdzie zarówno chłopcy i dziewczęta dotarli do Finału Wojewódzkiego w Sztafetowych biegach Przełajowych zdobywając brązowe medale wygrywając bezapelacyjnie eliminacje Powiatowe i Rejonowe. W międzyczasie odbyły się dwa rzuty Grand Prix w Biegach Przełajowych o Puchar Starosty Powiatu Stalowowolskiego, gdzie nasi zawodnicy bezapelacyjnie tryumfowali zarówno indywidualnie jak i drużynowo zajmując całe podium.

Na zakończenie startów nasi uczniowie licznie wzięli udział w Ulicznym Biegu Niepodległości z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, który odbył się w Stalowej Woli, w którym w biegu na 800m chłopców zwyciężył Maciej Łukaszczyk, a drugi był Kacper Rogala, natomiast u dziewcząt zwyciężyła Martyna Rębisz, a zespołowo jako szkoła zajęliśmy II miejsce. Do zawodów uczniów przygotował Krzysztof Momot.