Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Uroczystość patriotyczna w auli szkoły pt. ?Powstała ta, co jeszcze nie zginęła?

15 listopada 2017 | Agencja magico

Uczniowie naszej szkoły uczcili 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości 9 listopada 2017 roku. Była to uroczystość poświęcona ojczyźnie i walce o jej wolność. Uczczono także postać marszałka Józefa Piłsudskiego, co miało związek z przypadającą w 2017 r. 150. rocznicą urodzin -  "niezłomnego bojownika o wolność i niezawisłość Polaków".

 

W maju 2017 roku Sejm uchwalił przez aklamację przyszły rok, rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. W uchwale uzasadniano, że to dzięki tym, którzy pozostali nieugięci, nasz Naród wyszedł zwycięsko z dziejowej próby. Józef Piłsudski stał się symbolem nieugiętej walki o niepodległość oraz przykładem dla kolejnych pokoleń polskich patriotów.

 

W czasie uroczystości szkolnej odśpiewano, wspólnie z chórem, pieśni patriotyczne m.in. ?Rotę?, ?Marsz I Brygady?, Wojenko, wojenko? oraz ?Przybyli ułani pod okienko?, które były uzupełnieniem recytowanych wierszy, a także pieśni: ?Miejcie nadzieję? wykonana przez Annę Bieńko z kl. 4 TL i Adrianę Dubik z kl. 3AW oraz ?Rozkwitały pąki białych róż? zaśpiewaną przez Anetę Bolko z kl.4 TL. 

 

Uczniowie prowadzący uroczystość przypomnieli o losach naszej ojczyzny od czasów rozbiorów poprzez powstania narodowe w XIX wieku aż do roku 1918 uświadamiając wszystkim widzom, że Polacy musieli walczyć o wolność. Całość wypełniła symbolizująca Polskę postać, która miała odzwierciedlić uciemiężony kraj przez trzech zaborców, a następnie wyzwolony z niewoli po 123 latach.

 

Uroczystość przygotowali uczniowie: prowadzenie: Wikotria Batorska kl. 2TLM, Grzegorz Gielarek kl. 4TGO, Recytacje: Aleksandra Rojek, Patrycja Wtorek, Julia Wargala kl. 2TLM oraz Krystian Chmiel, Kamil Stelmaszczyk, Krzysztof Ryczko kl. 4TGO. W roli trzech zaborców wystąpili Adrian Tonderys, Jakub Hanejko, Piotr Liskowicz z kl.2AW. Multimedia: Piotr Kosierb kl. 4TGO. Scenariusz i przygotowanie uczniów nauczyciel historii pani Iwona Szewc.

 

Chór pod kierownictwem pana Edwarda Horoszki.

 

Opracowała: Iwona Szewc

  [[WidgetGallery|{"id": "585" override_thumbnail_settings="0" thumbnail_width="100" thumbnail_height="75" thumbnail_crop="1" images_per_page="20" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Show as slideshow]" order_by="sortorder" order_direction="ASC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

Zobacz inne wpisy

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.