Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

VI Beania u Kościuszki

10 października 2018 | Agencja magico

4 października 2018 roku odbyła się VI edycja Beanii Zawodowych u Kościuszki. Były to otrzęsiny wyjątkowe, bo ? po pierwsze zawodowe i zarazem tradycyjne, a po drugie to otrzęsiny u Kościuszki ? Patrona naszej szkoły. Uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci w poczet uczniów Złotej Kościuszkowskiej. Uroczystość składała się z dwóch części.

 

Pierwsza z nich to właściwe Beania, w trakcie których reprezentantów klas pierwszych poddano: heblowaniu, ciosaniu, spiłowywaniu rogów, sadzaniu na kozła, obcinaniu włosów, czesaniu, czyszczeniu uszu. Kolejnym wyzwaniem dla Beanów był konkurs wiedzy o patronie szkoły Tadeuszu Kościuszce. Jednak najważniejszym elementem uroczystości było złożenie przez uczniów przysięgi zawodowej.

 

Druga część otrzęsin, czyli tzw. ?obróbka zawodowo-sportowa? miała miejsce w Jastkowicach w czasie ogniska integracyjnego.

 

Za przebieg i organizację odpowiedzialni byli wychowawcy klas pierwszych, a otrzęsin dokonali uczniowie klasy IV TEC. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy!

 

Zapraszamy do obejrzenia  fotorelacji.

 

Zobacz inne wpisy

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.