Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

VI Dyktando Niepodległościowe ?Po polsku o historii?

23 listopada 2018 | Agencja magico

W tym roku ? szczególnym dla Polaków roku obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości ? uczniowie naszej szkoły brali udział w VI Dyktandzie Niepodległościowym ?Po polsku o historii? organizowanym przez Fundację ?Zawsze Warto? oraz Stowarzyszenie Polonistów.

Konkurs przeprowadzany był równocześnie w sześciu województwach: małopolskim, dolnośląskim, lubelskim, opolskim, podkarpackim i śląskim. W każdym województwie powołane zostały wojewódzkie komisje konkursowe. Uczniowie rywalizowali w ramach swojego województwa.

 

W województwie podkarpackim patronat honorowy nad dyktandem objęli: Władysław Ortyl  - Marszałek Województwa Podkarpackiego, Małgorzata Rauch ? Podkarpacki Kurator Oświaty, Partner Konkursu ? Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie, zaś partnerem medialny zostało Radio Rzeszów.

 

Szkolny etap dyktanda odbył się 29 października ? wzięło w nim udział 26 uczniów naszej szkoły z klas: 2 AW, 2 TPG, 3 BSI, 3 TL, 4 TLP, 4TL, 4TEC.

Po sprawdzeniu prac przez Podkarpacką Komisję Konkursową, do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się sześć uczennic naszej szkoły: Wiktoria Giemza z klasy 2AW, Wiktoria Chudzik z 3BSI, Mariola Fiedko z 3 TL, Justyna Młodożeniec z 4 TEC, Angelika Paterek z 4 TL i Wiktoria Sztuka z klasy 4 TL. Etap wojewódzki konkursu odbył się 7 listopada w Dobrzechowie.

  [gallery columns="4" link="file" ids="53062,53063,53064,53065"]

Tytuł Laureata konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa podkarpackiego w roku szkolnym 2018/2019 otrzymała Angelika Paterek uczennica klasy 4 TL. Uroczysta gala dla laureatów odbyła się 14 listopada  w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie.

Serdecznie gratulujemy Angelice wiedzy i umiejętności ortograficznych, a wszystkim uczniom naszej szkoły biorącym udział w dyktandzie odwagi by zmierzyć się z językiem polskim.

  [gallery columns="4" link="file" ids="53068,53069,53067,53066"]

Aneta Łój, Anna Blacha - polonistki

Zobacz inne wpisy

Warsztaty z Wędrującym Filmoznawcą

02 marca 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 1 marca 2021r. odbyły się warsztaty  filmowe online z Wędrującym Filmoznawcą  panem Mateuszem Wiskulskim na temat:...

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.