Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

VI Podkarpacki Turniej Glazurników Szkół Budowlanych

07 czerwca 2018 | Agencja magico

25 maja 2018 roku uczniowie klasy III z 2 Jakub Kida i Kamil Wydra reprezentowali naszą szkołę w Podkarpackim Turnieju Glazurników Szkół Budowlanych.

 

Konkurs został zorganizowany pod patronatem Prezesa Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie i firmy Greinplast Sp. z.o.o. W zawodach wzięły udział  drużyny uczniów kształcących się w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie z województwa podkarpackiego.

 

 VI Podkarpacki Turniej Glazurników Szkół Budowlanych, podobnie jak w latach ubiegłych składał się z części pisemnej i praktycznej. Zawodnicy rozwiązywali indywidualnie test, a następnie wykonywali w zespole dwuosobowym fragment okładziny z płytek ceramicznych na przygotowanym stanowisku pracy. Uczniowie biorący udział w zawodach musieli wykazać się dobrą znajomością zagadnień z  zakresu robót posadzkarskich i okładzinowych, wysokim poziomem opanowania umiejętności praktycznych. Płytki należało odpowiednio rozmierzyć, przyciąć pod kątem, dopasować, przykleić do podłoża i zaspoinować, według określonego wzoru, w określonym czasie, zgodnie z dokumentacją i z zasadami sztuki budowlanej. Oceniano także precyzję obróbki krawędzi i dopasowanie poszczególnych elementów, ogólne wrażenia estetyczne oraz przestrzeganie przepisów BHP podczas wykonywanych prac.

 

W skład Komisji konkursowej weszli przedstawiciele firmy Greinplast  i Stowarzyszenia Specjalistów Robót Wykończeniowych.

 

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki. Podczas uroczystości obecni byli przedstawiciele firmy budowlanej Greinplast, przedstawiciele Stowarzyszenia Specjalistów Robót Wykończeniowych Regionu Podkarpackiego, Prezes Zarządu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie. Przybyli również: Jadwiga Miąsik z Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa,  starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie Beata Streb, wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Rzeszowie Grażyna Żuchowska oraz Iwona Pruchnicka przedstawiciel Powiatowego Urzędu Pracy w Rzeszowie.

 

Naszym uczniom gratulujemy i życzymy sukcesów w życiu zawodowym.

Agnieszka Grzywacz

[gallery link="file" ids="51140,51141,51142,51143,51144,51145,51146,51147,51148,51149,51150,51151"]

Zobacz inne wpisy

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.